Jak se liší letní pneumatiky od ostatních pneumatik

Pokud jste řidičem automobilu, měli byste vědět, že obutí správné pneumatiky může znamenat obrovský rozdíl při jízdě. Na trhu je dnes mnoho typů pneumatik. Potřebujete znát ten správný, který si pro vaše vozidlo vyberete podle toho, odkud jste, současnou sezónu, povahu silnic a tak dále. Během léta jsou nejlepší pneumatiky na vašem vozidle letní pneumatiky. Tyto pneumatiky jsou určeny pro použití na podzim, v létě a na jaře. Nejsou dobré pro zimní měsíce.

Rozhodně doporučujeme koupit letní pneumatiky, pokud máte vysoce výkonné vozidlo. Jelikož jsou konstruovány pro obratnost a rychlost, můžete se spolehnout, že vám pomůžou získat větší schopnost reagovat, brzdit a zatáčet. To je možné díky speciálním vzorům běhounu a gumovým směsím, které tyto pneumatiky obsahují. Zajišťují vyšší přesnost při jízdě po silnici. Na rozdíl od zimních pneumatik mají letní pneumatiky běhouny s menšími drážkami. Dále umožňují, aby byla guma neustále v kontaktu při řízení, což vede k maximální přilnavosti.

Další věc, která letní pneumatiky staví před zimní a celoroční pneumatiky jsou jejich směsi běhounu. Jsou navrženy tak, aby byly pružnější a umožnily lepší přilnavost a trakci. Některé mají mělké hloubky běhounu, pro co největší stabilitu při jízdě na hranici jejich možností. Tyto věci mají velmi důležitý vliv na bezpečnost vašeho vozu. Vzhledem k tomu, že letní pneumatiky nemohou být používány v zimních měsících, dochází k specifikaci vlastností ve prospěch letních měsíců. Dokonce i v případě, se venkovní teplota stane nesnesitelnou, budete stále moct pohodlně a bezpečně řídit na silnici.

Letní pneumatiky mají také výhodu, že jsou odolnější ve srovnání s zimními a celoročními pneumatikami. Pokud budete řídit vaše vozidlo na silnicích, které jsou řádně udržovány, mohou vydržet mnoho let. Tato životnost je velmi důležitá, zvláště když uvažujete o delších dojezdech. Jsou však dražší ve srovnání s celosezónními pneumatikami, které spadají do stejné třídy nebo pocházejí od stejného výrobce. Takže když plánujete koupi letních pneu, ujistěte se, že váš rozpočet odpovídá jejich ceně.

Speciální kaučukové směsi, ze kterých jsou letní pneumatiky vyrobeny zabraňují přílišnému změknutí nebo naopak ztvrdnutí v průběhu letních měsíců. Mohou být velice nápomocné při prevenci nehod, které jsou obvykle způsobeny poškozenými pneumatikami v letní sezóně. Jsou navrženy tak, aby umožňovaly vytvářet pouze určité množství tření, když přicházejí do styku s vozovkou. To vám zase umožní zvýšení přilnavosti při řízení vašeho vozu. Snadno se neopotřebují a vydrží déle, protože nejsou vystaveny tak velkému tření s vozovkou.

Pro více informací o letním pneumatikách, navštivte naši webovou stránku na https://www.nokiantyres.cz/.