Letní pneumatiky v horké letní sezóně

Celoroční, letní a zimní pneumatiky jsou tři hlavní typy pneumatik, které jsou používány na našich vozidlech. V závislosti na sezóně si vybíráme, které z nich použijeme. Nicméně nejdůležitější je, že potřebujeme všechny výše uvedené, protože každý druh je vhodný pro jiné počasí.

Nejvíce komerční pneumatiky jsou ty celoroční, protože je vyrábí veliké množství firem, a pokud není na silnici sníh nebo led, můžete je používat celý rok. Mají neuvěřitelný běhoun, který je vyroben z tuhých a pevných látek, díky kterým je můžeme používat i při teplotách kolem 5O stupňů, kdy vozovka může dosahovat teploty až 90 stupňů. Navíc mají excelentní trakci i když je vlhko, což je dobré pro zbylé tři roční období.

Ale v případě, že v oblasti, kde žijete jsou teploty pod nulou po celý rok nebo máte řádná všechny čtyři roční období, je doporučeno používat zimní pneumatiky. Zimní pneumatiky perfektně přiléhají k vozovce, která je pokryta sněhem nebo ledem, takže nám tyto pneumatiky umožní řídit bezpečně i v takových podmínkách. Navíc nemusíte používat řetězy, protože zimní pneumatiky mají sami o sobě dobrý výkon.

Letní pneumatiky jsou potřeba, když je horko. Mají stejné kvality jako celoroční pneumatiky, ale použitý materiál je jiný, stejně tak technologie. Zaprvé, letní pneumatiky jsou stálé i při 120 stupních, což přináší suprovou trakci a přilnavost. To také znamená, že nám vydrží dlouho a my si je tak můžeme užít. Nejčastěji jsou používány ty s High nebo Ultra-High výkonem.

Jděte sem pro více informací o letních pneumatikách pro vaše auto, navštivte nokiantyres.cz už dnes a zjistěte další související informace.