Síla Pneumatik Do Každého Počasí

Změna ročních období se může ukázat jako výzva pro každého řidiče, ale hlavní faktor, který celou zkušenost dělá bezpečnější je používání správného druhu pneumatik na ježdění. Některé z dostupných možností na trhu jsou celoroční pneumatiky, pneumatiky do každého počasí, letní pneumatiky a zimní pneumatiky. Jen z jejich názvů budete moci vyvodit, že jsou navrženy pro určité typy jevů počasí daného období a měly by se používat pouze za takových okolností.

Ze čtyř zmíněných typů mohou být dva z nich obzvlášť matoucí, protože znějí tak, jako kdyby fungovaly podobně. Na rozdíl od toho, co naznačuje jeho název, celoroční pneumatiky jsou vhodnější pro tři ze čtyř typů sezón – jaro, léto a podzim. Využití v náročných zimních dnech může být pro řidiče těžké, ale i nebezpečné, protože nemají správnou technologii na udržení trakce na kluzkých, ledových nebo zasněžených cestách.

Pneumatiky do každého počasí jsou na druhé straně speciálně navržena pro všechny sezóny a všechny druhy počasí. Tento typ pneumatiky je vyroben z meziproduktu z gumy, který nabízí vynikající přilnavost na letních i zimních cestách. Pracují lépe než celoroční pneumatiky na silnicích, které jsou ledové, zasněžené a mokré.

Dalším pozoruhodným znakem celorocní pneumatiky jsou lamely s vysokou hustotou, kterými jsou drážky tvaru háku nebo konzoly v plášti pneumatiky. Tyto zajišťují přilnavost, která je potřebná k tomu, aby při jízdě v zledovatělých podmínkách jste měli větší bezpečnost, protože poskytují mimořádnou trakci a účinně zabraňují vzniku smyku.

Zatímco pneumatiky do každého počasí nemohou porazit letní nebo zimní pneumatiky s jejich výkonem během příslušných ročních období, pneumatiky do každého počasí jsou jediným druhem, který můžete používat celoročně. Především překonávají celoroční pneumatiky, které, jak jsme již zmínili, fungují výborně pouze ve třech ročních obdobích. Tyto pneumatiky mají konzistentní, všestranný výkon, dokonce i ve srovnání se specializovanými pneumatikami, i když tyto by mohly být také stejně výkonné, i v místech kde jsou mimořádně drsné letní nebo zimní podmínky. Přesto jsou to jediné pneumatiky, které nemusíte nahradit po skončení sezóny, což znamená, že je můžete používat déle, pokud je budete i pravidelně urdžovať.

Přečtěte si více informací o pneumatikách do každého počasí a jiných typech pneumatik pro vaše vozidlo, a to tak, že navštívíte naši webovou stránku nyní na adrese www.nokiantyres.cz.