Nejčastěji Faktory, Které Mohou Poškodit Vaše Pneumatiky

Pneumatiky jsou jedny z nejvíce pracovitých částí vozidla, hlavně proto, že jsou neustále vystaveny povrchu vozovky. Z tohoto důvodu se pravidelně opotřebůvají a potřebují stálou údržbu nebo výměnu. Pokud s nimi budete opatrní a budete se snažit je co nejvíce šetřit, můžete maximalizovaťich životnost a použitelnost. Na druhé straně je můžete poškodit víc, než by byly za normálních okolností.

Podstatným faktorem, který přispívá k poškození pneumatik, je jeho používání na cestách, chodnících nebo podmínkách, které nejsou pro ně určeny. Použití nesprávného typu pneumatiky na silnici snižuje správnou přilnavost a trakci, takže vaše pneumatiky a motor jsou nadměrně využívány, aby vaše vozidlo fungovalo optimálně. Může také ohrozit váš život, protože vaše pneumatiky nebudou schopny správně fungovat na nesprávných podmínkách na cestě, kterým jste je vystavili.

Například používání zimní pneumatiky během léta způsobuje jejich špatné působení, protože nebyly konstruovány tak, aby vydržely prudké teplo cesty. Na druhé straně, používání celoročních pneumatik na ledových cestách vás nejenže vystavuje vysokému riziku ztráty přilnavosti a ovládání vašeho auta, ale také znemožňuje pneumatikám pokus o vytvoření přilnavosti na ledových cestách, které nejsou pro ně určeny. Letní pneumatiky se nedoporučují pro zimní období, protože jejich mělčí dezén není schopen efektivně vypouštět vodu během přívalových dešťů, jak na rozdíl od jemných letních dešťů.

Druhým faktorem je typ vozidla, které máte. Některé pneumatiky, stejně jako letní pneumatiky, se liší v závislosti na typu vozidla, na které by měly být instalovány. Vysoce výkonné pneumatiky jsou určeny pro sportovní nebo luxusní vozy, stejně jako pro ty, které jsou určeny pro těžší terén. V opačném případě je možné instalovat základní letní pneumatiku s dobrým dojezdem, hlavně pokud se vozidlo používá pouze na denní bázi. Použití nesprávného typu způsobuje nepříjemné zážitky z jízdy a pneumatiky budou trpět, pokud se podvědomě pokusíte upravit svůj styl jízdy.

Abyste si vybrali perfektní pneumatiky, které vás dlouho vydrží,  Nokian Tyres ještě dnes.