Jak Zjistit, Zda Jsou Vaše Letní SUV Pneumatiky Opotřebované

Dva nejlepší způsoby, jak zjistit, zda jsou suv létní pneumatiky opotřebované, jsou vizuální prohlídky a měření hloubky dezénu. První, vizuální prohlídka, by měla být prováděna pravidelně, jen aby se zkontrolovalo, zda vaše pneumatiky vypadají, že jsou v dobrém stavu. Zde hledáte jakékoliv vizuální škody, pokud model stále vypadá dobře a pneumatiky vypadají nahuštěné. Nebude to trvat příliš dlouho a může se snadno uskutečnit, když jste na čerpací stanici. Můžete se také podívat na další bezpečnostní prvky, jako jsou světla a žádné viditelné škody na vozidle jako takovém. To vám poskytne rychlou představu o stavu vašich pneumatik.

Pokud máte čas, je vždy lepší správně zkontrolovat tlak vzduchu v pneumatikách, abyste zajistili, že tlak v pneumatikách je správný. Vadný tlak v pneumatikách je špatný z hlediska jízdního výkonu, bezpečnosti silničního provozu a spotřeby paliva. Také způsobuje, že se pneumatika bude opotřebovat rychleji a nerovnoměrněji, a proto, abyste si toho všimli, byste ji měli pravidelně kontrolovat, případně u každé zastávky u čerpací stanice.

Druhým krokem je kontrola hloubky pneumatiky, což lze snadno provést např. pomocí mince, kde ji vtisknete do hloubky dezénu, abyste zjistili, jak hluboko jde. Měli byste mít alespoň 3 mm hloubky běhounu, abyste byli na bezpečné straně. Pokud nechcete kontrolovat všechny čtyři pneumatiky, zkontrolujte alespoň jednu přední pneumatiku a jednu zadní, protože opotřebení se může lišit. To je také důvod, proč se doporučuje otáčet přední pneumatiky na zadní stranu a obráceně. Pokud měníte na zimní pneumatiky, bylo by logické, kdybyste to udělali, ale pokud ne, měli byste to učinit, pokud je rozdíl v hloubce dezénu větší než 2 mm. Můžete to naplánovat na každých 8000 km, pokud nechcete měřit rozdíl.

Ujistěte se, že vaše pneumatiky jsou v dobré kondici a máte adekvátní hloubku dezénu. Tím, že otáčíte pneumatiky, ušetříte peníze tím, že nebudete muset předčasně měnit pneumatiky.

Další informace o pneumatikách jsou na: Nokian Tyres