Jak Udržovat Letní Pneumatiky Pro SUV

Předtím mi umožněte odpovědět proč. Proč byste měli udržovat suv létní pneumatiky? Pro začátek – prodlouží to životnost pneumatik, takže nemusíte kupovat nové pneumatiky příliš často. Udržování pneumatik také koreluje přímo se spotřebou paliva vašeho vozidla, proto se ujistěte, že nepřidáte další náklady kvůli špatnému udržování pneumatik.

Tak jak se starat o naše pneumatiky? Zde jsou některé důležité pokyny, co udělat.

Zkontrolujte pneumatiku: Je nutné sledovat pneumatiky na přítomnost jakýchkoli škod. Pravidelné prohlídky pneumatik pro trhliny a poškození mohou pomoci předejít náhlým problémům. Také zavolání odborných pracovníků, kteří budou občas zkoumat a opravovat pneumatiky, se hodí.

Zkontrolujte tlak vzduchu: Tlak v pneumatikách byste měli kontrolovat často. Jízda s příliš nízkým nebo příliš vysokým tlakem v pneumatikách může ovlivnit manipulaci a brzdění vozidla a vyvolat obavy o vaši bezpečnost. Podhuštěné pneumatiky mohou způsobit nárůst tepla a způsobit ztrátu účinnosti. Kontrola tlaku vzduchu před dlouhou cestou je dobrý nápad.

Respektujte nosnost: Doporučuje se, aby nebyla překročena nosnost větší než index zatížení pneumatiky. Nadměrné teplo se může zvětšit, pokud jsou pneumatiky naloženy za jejich maximální zatížení a mohou způsobit prasknutí pneumatiky.

Omezte rychlost: Při vysokých rychlostech mají vaše pneumatiky větší šanci na poškození silničním odpadem nebo nahromaděním tepla. Vysoké rychlosti mohou často vést ke ztrátě vzduchu v pneumatikách nebo I k výbuchu pneumatik, což může nakonec vést ke ztrátě kontroly nad vozidlem.

Používejte náhradní pneumatiku! Pokud se na jedné z pneumatik objeví jakékoliv poškození, je lepší ji vyměnit za náhradní pneumatiku a nechat pneumatiku zkontrolovat odborníkem. Řízení na kovové trubce nebo ráfku není dobrý nápad.

Seřízení pneumatik: Seřízení pneumatik je proces, který může vyžadovat nastavení předních a zadních komponentů odpružení. Pokud není zarovnání synchronizováno, vozidlo není bezpečně ovladatelné. Je to důležité, protože pomáhá zvyšovat životnost pneumatik, výkon a snižuje spotřebu paliva. Navíc seřízení kol zajišťuje maximální bezpečnost tím, že minimalizuje problémy spojené s řízením.

Další informace o údržbě pneumatik naleznete na adrese: nokiantyres.cz