Celoroční Pneumatiky Vs Zimní Pneumatiky  

 

Značka, vzorek dezénu a vývojová technologie ukazují pokrok v zimních a celoročních pneumatikách. Výběr závisí na mnoha faktorech, jako je: potřeby, podmínky a klima.

Celoroční pneumatiky

Názvy pro všechna počasí a pro všechna období (celoroční) jsou podobné, ovšem pneumatiky takové nejsou. I přes to, že názvy jsou téměř stejné, pneumatiky pro všechny počasí mohou v zimních podmínkách fungovat lépe. Mají blokovací patky, jako zimní pneumatiky. Jsou v zásadě hybridní mezi celoročními a zimními pneumatikami a mohou být použity pro mírnější zimní podmínky.

Zimní pneumatiky

Jak už název napovídá, zimní pneumatiky jsou navrženy speciálně z jednoho důvodu a pro jednu sezónu. Máte dva typy zimních pneumatik. S bodci a bez. S bodci musí poskytovat maximální trakci na sněhu a ledu. Tyto pneumatiky jsou navrženy tak, aby z běhounu vyčnívaly malé kovové čepy, což umožňuje, aby kolo zachytilo o sníh a led a mělo tak úplnou kontrolu nad jízdou. Pneumatiky bez bodců jsou bez výčnělků a používají konstrukci běhounu, aby zajistily dostatečnou přilnavost.

Zimní pneumatiky vs. celoroční pneumatiky

Volba mezi zimními pneumatikami a pneumatikami pro všechna počasí závisí na tom, kde žijete a na podmínkách, ve kterých máte tendenci řídit. Někdy je volba snadná a někdy je to obtížnější.

Pokud sotva potkáte nějaké zimní podmínky, nebo jsou zimy poměrně mírné, pak jsou celoroční pneumatiky tou pravou cestou. To vám ušetří potíže s výměnou pneumatik a jste připraveni na jakékoli počasí, kterému budete čelit, což může být docela upokojující, pokud budete potřebovat vaše auto každý den.

Pokud je však tvrdá zima s namrzlými silnicemi, pak volba zimních pneumatik je ta správná věc. Při montáži zimních pneumatik na zimu se ujistěte, že měníte celou sadu. Výměna pouze předních pneumatiky zvyšuje pravděpodobnost, že zadní pneumatiky budou uklouzávat. Stejně tak by jednoduché umístění zimní pneumatiky na zadní kola by mělo způsobit ztrátu trakce a znemožnění řízení vozu. Po skončení zimy se můžete vrátit zpět na pneumatiky pro všechny počasí nebo pak na letní pneumatiky. Pokud budete mít teplé léto, budete mít lepší výkon s letními pneumatikami.

Další informace o zimních pneumatikách naleznete na: nokiantyres.cz