Výhody Řízení Se Zimními Pneumatikami Na Ledě


Při jízdě na ledu potřebujete pneumatiku, která je určena ke zvládnutí zimních podmínek. Nejde bezpečně řídit s pneumatikou, která nebyla schválena pro zimní teploty.
Kromě bezpečnosti je zde pět výhod řízení se zimními pneumatikami na sněhu a ledu:

Speciální směsi
Zimní pneumatiky jsou navrženy tak, aby udržovaly pružnost gumy během extrémního chladného počasí a zajistily, že máte pneumatiku, která je vyrobena tak, aby zvládla náročné situace v podmínkách pod nulou. Máte pneumatiky s bodci nebo pneumatiky bez bodců.

Vynikající trakce
Zimní pneumatiky mají lepší a hlubší šňůry, které se postupně zmenšují podél běhounu. Ty jsou navrženy tak, aby vytvářely větší pohyb a v podstatě „kousaly“ do ledu, který se může držet na silnici. Běhoun také snižuje nebezpečí kumulace sněhu.

Lepší brzdění
V nouzových situacích mají řidiči občas tendenci dupnout na brzdový pedál. To může být problém s tuhými pneumatikami, které by pravděpodobně reagovaly sklouznutím na chladném a kluzkém povrchu. Správné zimní pneumatiky zůstávají měkké a mají vyšší šanci na to, aby pomohly vozidlo zastavit. Se správnou zimní pneumatikou se výrazně sníží brzdná dráha.

Odolnost vůči hydroplaningu
Když pneumatiky přejíždí po namrzlých ulicích, led pod vozem se taví, což vytváří vrstvu vody, která může způsobit, že se vozidlo může nekontrolovatelně sklouznout. Zimní pneumatiky snižují tento jev, známý jako hydroplaning, pomocí velkých drážek, které tlačí vodu bokem ven.

Manévrovatelnost na sněhu
Se zvýšenou trakcí, kterou získáte od zimních pneumatiky, budete moci manévrovat na sněhu, aniž byste ztratili přilnavost.

Pro více informací o zimních pneumatikách navštivte: Nokian Tyres