Základy Zimní Jízdy

Mnoho lidí, kteří řídí v létě dobře, může mít s nástupem zimy velké problémy. Zde jsou některé z klíčových aspektů, které je třeba vzít v úvahu při zahájení zimní sezóny.

Správně vyberte pneumatiky. V závislosti na zimních podmínkách, kterým budete čelit, je třeba provést výběr pneumatiky. Pro jízdu v zimě jsou vždy preferovány zimní pneumatiky. Máte na výběr mezi pneumatikou s bodci a pneumatikou bez bodců. Mají nějaké rozdíly, ale nakonec volba pneumatik bez bodců a zimních pneumatik s bodci závisí na vaší preferenci.

Zrychlujte a brzděte pomalu. Použití plynového pedálu pomalu je správným přístupem pro získání trakce. Ujistěte se, že dojde k postupnému zpomalení a nezapomeňte, že vzdálenost brzdné dráhy se zvyšuje.

Jeďte pomalu. Všechno trvá déle na silnicích pokrytých sněhem. Rychlé přechody, zastavení, otáčení, zrychlení, budou potřebovat čas, takže buďte trpěliví. Udělejte si čas na manévrování a jeďte pomalu.

Udržujte si odstup. Pravidlo o bezpečné vzdálenosti od vozidla o 3-4 sekundách musí být prodlouženo na 8-10 sekund. Toto lepší ochranné pásmo zajistí dostatečnou vzdálenost potřebnou pro zastavení vašeho vozu v zimních podmínkách.

Musíte znát své brzdy. Ať už máte protiblokovací brzdy nebo ne, první cestou, jak zastavit, je prahové brzdění, při kterém se ujistěte, že se brzdy nezamknou, takže používejte jen takový tlak, aby se nezamkly.

Jak jezdit do kopce a z kopce. Snažte se mít trochu setrvačnosti jít předtím, než zaútočíte na kopec a nechte tento pohyb pokračovat, pokud je to možné, a vyvíjejte dostatečný tlak na plynový pedál a zároveň se ujistěte, že neztrácíte trakci. Pokud je to možné, vyvarujte se zastavení, protože rozjet se, když se snažíte jet nahoru, je náročné a budete muset pomalu dostávat trakci a pomalu zrychlovat. Při jízdě dolů se pokuste použít převody ke zpomalení vozidla, pokud máte manuální převodovku.

Trénujte zimní jízdu. Dovednosti jsou získávány praxí, proto se snažte procvičovat zimní jízdu, zatáčení, brzdění na ledu a sněhu, abyste se ujistili, že jste připraveni na zimní pneumatiky.

Pro více informací o zimních pneumatikách navštivte: https://nokiantyres.cz/