Hlavní Důvod Přechodu Na Zimní Pneumatiky

Hlavním důvodem ke změně zimních pneumatik je vždy bezpečnost. Je velmi nebezpečné řídit auto s letními pneumatikami v zimních podmínkách. Letní pneumatika bude velmi ztuhlá, když teplota klesne pod bod mrazu. Většina zemí a států tak v zimě zakázala jízdu bez schválených zimních pneumatik. To má zajistit, aby to lidé brali vážně a měnili pneumatiky.

Gumová směs v letních pneumatikách je navržena tak, aby byla během letních teplot měkká, aby zajistila vynikající přilnavost a pocit při jízdě v letních podmínkách. Tato optimalizace pro letní podmínky je pro zimní podmínky velmi špatná, protože budou velmi ztuhlé, a proto nebudou schopny se přizpůsobit zimním povrchům. Zimní pneumatiky mají zcela odlišnou pryžovou směs, která je navržena tak, aby zůstala měkká a pružná, a to i při velmi nízkých teplotách, aby bylo zajištěno, že v těchto extrémních podmínkách budete mít přilnavost.

Pro zimní pneumatiky, které jsou navrženy pro optimální manipulaci s mokrou cestou, ledem a sněhem, je design dezénu odlišný. Drážky zimních pneumatik jsou navrženy tak, aby nedošlo k uvolnění kontaktu s vozovkou. Mají také schopnost zvýšit tření na sněhu, abyste měli lepší trakci. Návrh běhounu bude ovlivněn také tím, zda budete mít hrotové pneumatiky, protože ty budou mít kovové hroty integrované do běhounu. Tyto kovové hroty dokáží vytvořit vynikající trakci na ledě, abyste mohli snížit brzdnou dráhu, udržet trakci v zatáčkách a být schopni zrychlit.

Pneumatiky bez hrotů používají design dezénu a pryžovou směs, aby zajistily dobrou přilnavost. Na ledu používají lamely, které se chovají jako malé přísavky, které vytvářejí úchyt na kluzkém ledu. Na sněhu mají dezén a pryžové směsi dobrou trakci stejně jako pneumatiky s hroty. Takže hlavním důvodem pro výměnu pneumatik je bezpečnost. Máte spoustu možností, a proto si vyberte na základě toho, co je nejvhodnější pro povětrnostní podmínky, které se vyskytují ve vaší oblasti.

Další informace o hrotových pneumatikách najdete na stránce: www.nokiantyres.cz