Nejlepší Pneumatiky Pro Nadcházející Zimu

Jak se blíží zima, je důležité se ujistit, že pro blížící se sezónu máte vhodné pneumatiky. Pro zimní sezónu budete potřebovat pneumatiky schválené pro zimní jízdu. Taková pneumatika by měla mít na sobě symbol sněhové vločky, aby dokázala, že byla oficiálně testována a schválena pro zimní podmínky. Vzhledem k tomu, že zimní podmínky jsou nejnáročnějším jízdním podmínkám, které zažijete, je důležité, abyste zvolili nejvhodnější a nejlepší pneumatiku pro počasí, které budete mít ve vaší oblasti. Je zřejmé, že budete potřebovat kvalitní pneumatiku, abyste zvládli tyto náročné podmínky.

Na zimu budou mít pneumatiky jiné gumové složení než letní pneumatiky, neboť je třeba, aby byly pružné při nižších teplotách. Vaše letní pneumatiky budou velmi těžké, když narazíte na mínusové stupně, takže bude nebezpečné jezdit. Pneumatiky nebudou schopné se přizpůsobit povrchu a budou jen klouzat na povrchu. Pružnější zimní směs bude schopna se přizpůsobit povrchu a tím vytvořit v případě potřeby trakci. Mají také odlišný vzhled běhounu, aby se dokázala vyrovnat s různými okolnostmi, s nimiž se budete během zimy potýkat.

Zimní pneumatiky přicházejí jak ve verzi s hroty, tak i bez nich. Hrotové pneumatiky mají kovové hroty, které jsou integrované do běhounu tak, aby vyčnívaly z povrchu. Tyto kovové knoflíky pak vytvářejí tření, když se kousají do ledu a sněhu.

Pneumatiky bez hrotů používají konstrukci běhounu pro vytvoření trakce; někdy mohou být přidány také částice, aby se povrch stal odolnějším. Mají také hluboké drážky a štěrbiny po stranách, které mohou kousat do ledu a sněhu, aby vytvořily tření a udržovaly pneumatiku v kontaktu s cestou.

Lepší trakci získáte s hrotovými pneumatikami, obzvláště na ledu a tvrdém sněhu, ale obě mají dobrý výkon v zimních podmínkách a mají své vlastní výhody. U hrotových pneumatik je použití o něco omezenější, protože většina míst má zákony, kdy je můžete začít používat a kdy je musíte sundat. Takže pokud se chystáte koupit pneumatiky, ujistěte se, jaká pravidla platí ve vaší oblasti.

Další informace týkající se hrotových pneumatik naleznete na adrese: nokiantyres.cz