Správná Údržba Zimních Pneumatik

Pro správnou údržbu pneumatik automobilů postupujte podle níže uvedených pokynů.

Tlak v pneumatikách

Ujistěte se, že máte správný tlak na zimní pneumatiky, je nejjednodušší způsob, jak zajistit, aby byly vaše pneumatiky dobře udržovány. Pneumatika s nesprávným tlakem spotřebovává více paliva, rychleji se opotřebovává a nevykonává svoji práci tak, jak by měla, takže riskujete část vaší bezpečnosti. Rychle je zkontrolujte alespoň každý měsíc.

Hloubka běhounu

Hloubka běhounu zajišťuje očekávaný výkon získaný z pneumatiky. Pokud se dostanete pod doporučenou hloubku pneumatiky 4 mm, pneumatikynebude schopna dodat dobré jízdní vlastnosti, brzdná dráha se zvýší, nebudete schopni efektivně odhánět sníh a vodu při jízdě. Zimní pneumatiky s hloubkou dezénu menší než 4 mm by měly být vyměněny.

Měňte pneumatiky

Ujistěte se, že pneumatiky z letních na zimní pneumatiky vyměníte včas, než přijde zimní počasí. Také je nezapomeňte včas vyměnit zpět. Neměli byste řídit se zimní pneumatikou v teplých letních podmínkách, protože budou příliš měkké a vaše opotřebení se zvýší a výkon se sníží.

Otočte pneumatiky

Otáčejte pneumatiky mezi každou sezonou, abyste zajistili rovnoměrné opotřebení pneumatik. Při pneumatikách s hřebenem je důležité, abyste nezměnili strany pneumatik. Pokud omylem namontujete levou pneumatiku na pravou stranu, změníte směr kola a riskujete, že hroty, které jsou v určité poloze, mohou vypadnout z běhounu.

Vizuální kontrola

Jen rychle zkontrolujte, zda jsou pneumatiky v dobrém stavu. Vždy doporučuji provést rychlou kontrolu, když tankujete, trochu důkladnější prohlídky každý měsíc a pak nechte servisní stanici zkontrolovat, když se pneumatiky mění mezi létem a zimou. Tam odborníci na pneumatiky také kontrolují zarovnání a hloubku dezénu.

Řiďte opatrně

Řiďte zodpovědně a udržujte rychlost na rozumné úrovni. Tlačte na plynový pedál pomalu, aby se vaše kola neprotáčela.

Když to všechno uděláte, postaráte se o své pneumatiky dobře a vydrží vám.

Pro více informací o zimních pneumatikách a jejich údržbě navštivte stránku: https://nokiantyres.cz/