Je Čas Připravit Vaše SUV Na Zimu

 I vaše SUV, i když možná vypadá jako robustní vozidlo, které dokáže zvládnout jakékoliv překážky, se bude muset připravit na zimu. Budete muset zajistit, aby vaše pneumatiky byly schváleny pro zimní období a že kapalina do ostřikovačů má dostatek glykolu, aby se zabránilo zmrznutí. Budete muset zajistit, aby vaše čelní sklo bylo čisté. Protože zimy jsou tmavé, vyžadujete lepší viditelnost než v létě. Ujistěte se, že jsou vaše stěrače v dobrém stavu a že máte dostatečné množství kapaliny do ostřikovačů.

Ujistěte se, že vaše pneumatiky jsou v dobrém stavu. Že jsou schváleny do zimy a že jsou v dobrém stavu. Hloubka běhounu by měla být větší než 4 mm, a pokud máte pneumatiky s hroty, hroty musí být v dobrém stavu. Máte-li pneumatiky bez hrotů, měl by být povrch běhounu v dobrém stavu, aby bylo zajištěno dobré uchopení na kluzkých plochách. Letní pneumatika nebude mít trakci, když teplota klesne pod nulu. Důvodem je, že materiály a běhoun v letní pneumatice způsobí, že pneumatika bude mít optimální vlastnosti během teplého letního počasí, ne v zimě.

Během zimních teplot se směsi letních pneumatik stanou velmi tvrdými. Tvrdý kaučuk v kluzkých podmínkách nemá téměř žádnou trakci a nebudete moci nikam dojet, nebo nebudete mít možnost zastavit vaše SUV. To je to, co lze často vidět na zprávách, kde ukazují, že automobily jsou zasaženy prvními suv zimní pneumatiky, jen kloužou a nejsou ovladatelné. To je důvod, proč je velmi důležité změnit pneumatiky před zimou, přestože by vypadalo, že vaše pneumatiky zvládnou trochu drsnější počasí.

Pokud byste skončili směli nehodu s letními pneumatikami, je lepší být v SUV než v normálním autě, ale ohrožujete bezpečnost ostatních nedbáním na přezutí pneumatik. Často je zakázáno řídit s letními pneumatikami v zimních podmínkách. Takže pokud máte nehodu, můžete být ve velkých potížích, protože nemáte dovoleno s letními pneumatikami na vašem vozidle. Ujistěte se, že nyní se přezujete a připravíte se na zimu.

Více informací o zimních pneumatikách SUV. Navštivte: nokiantyres.cz