Dva Nejlepsi Zpusoby, Jak Zustat V Bezpeci Behem Jizdy V Zime

Když jedete v zimě, existují dva důležité faktory, které musíte splnit, abyste zůstali v bezpečí. Prvním je zajistit, aby vozidlo bylo vybaveno správnou sadou zimních pneumatik. Správná sada znamená vysoce kvalitní sadu pneumatik, která je schválena pro zimní použití. Zimní pneumatiky jsou buď s hroty, nebo bez hrotů. Zimní pneumatiky s hroty budou mít na běhounu kovové hroty. Tyto hroty zajišťují, že budete mít dobrou trakci, abyste mohli ovládat své vozidlo během kluzkých podmínek.

Vzhledem k tomu, že zima je spojena se sněhem, ledem a mokrým sněhem, potřebujete pneumatiku, která zvládne tyto typy povrchů. Kvalitní zimní pneumatika to pro vás dokáže. Máte také pneumatiky bez hrotů, které využívají jak velmi inovativního designu běhounu, tak skvělého uchopení, stejně jako speciální pryžovou směs, která vám dodává další úchop na kluzkém povrchu. Jak pneumatiky bez hrotů, tak pneumatiky s hroty vám zajistí dostatečnou přilnavost a bezpečnou jízdě v zimě. Hroty jsou o něco lepší na ledových plochách a udusaném sněhu.

Takže pokud jedete na řadu ledových ploch, je lepší, když máte pneumatiku s hroty. U obou variant pneumatik se dostává do hry druhý aspekt bezpečného zimního řízení – udržet rychlost na uzdě. Abyste mohli bezpečně řídit, budete muset udržovat rychlost na úrovni, která je vhodná vzhledem vašemu okolí. Nižší rychlost vám dává mnohem kratší brzdnou dráhu. Brzdná dráha je již v zimních podmínkách výrazně prodloužena. Kvůli prodloužené brzdné dráze je nutné udržet delší vzdálenost od vozidel před vámi, abyste zajistili dostatečnou rezervu. Nižší rychlost a dobré pneumatiky zajistí, že můžete zastavit včas, abyste předešli nehodě, pokud zachováte správnou bezpečnou vzdálenost.

Protože zimní jízda je extrémní, musíte se ujistit, že dodržujete tato pravidla, abyste byli v bezpečí. Není to jen pro vás, ale i pro ostatní lidi na silnici.

Více informací o zimních pneumatikách pro zimní podmínky naleznete na: https://nokiantyres.cz/