Letni Pneumatiky Po Celý Rok

Lidé se často ptají, zda je to možné a zda je to dobrý nápad. Odpověď zní, že to zcela závisí na tom, kde žijete. Pokud během zimního období nemáte žádné zimní počasí, nebo chladné počasí a sníh je něco, co padá extrémně vzácně, pak byste vám stačilo jezdit jen s létní pneumatiky. Pokud volíte tuto možnost, neměli byste řídit vaše auto, pokud je na zemi sníh. Také pokud je teplota nižší než 0 °C, pak může být nebezpečné řídit s letními pneumatikami, jelikož silnice mohou být kluzké a letní pneumatiky jsou při těchto teplotách velmi těžké, takže nebudete mít žádnou trakci. Bez trakce nemůžete řídit své auto a ani ho zastavit.

To je nevýhoda, když nechcete pneumatiky nebudou měnit podle počasí. Když máte zimní počasí, určitě potřebujete zimní pneumatiky. Pokud pneumatika není schválena pro zimní počasí, znamená to, že v zimě nebude dobře fungovat. Není bezpečné s nimi jezdit. Mohlo by to vypadat zbytečně, mít zimní pneumatiky jen na krátkou dobu nebo v zimním počasí, ale v takových případech můžete chtěli zvolit celoroční pneumatiku, která vám dává zimní vlastnosti a v létě je ještě dobrá. V letních měsících vám neposkytují tak dobrý výkon, jako letní pneumatiky, takže všechno záleží na tom, co upřednostňujete. Chcete-li, aby byl váš vůz výkonný, musíte jej vybavit správnými pneumatikami za správných podmínek.

Vzhledem k tomu, že bezpečnost by měla být na prvním místě, je třeba se ujistit, že pokud volíte výkon, musíte vzít v úvahu i bezpečnostní aspekty. Takže máte na výběr: pokud chcete něco mezi letní a zimní pneumatikou, volte kompromisní pneumatiku, která vám nemusí poskytnout optimální výkon, ale nejlepší kombinaci výkonu a bezpečnosti bez svou sad pneumatik.

Pro více informací o zimních pneumatikách navštivte: www.nokiantyres.cz