Výběr Pneumatiky Závisí Na Tom, Kde Bydlíte

Výběr pneumatik závisí na tom, kde bydlíte, kam plánujete jet, na typu jízdy a na jakém povrchu se budete pohybovat.

Tam, kde žijete, rozhodnete, zda budete používat letní a zimní pneumatiky, což je případ severní Evropy. V severských zemích jsou zimní pneumatiky povinné a musí být používány v zimní sezóně. Můžete si vybrat mezi pneumatikami s hroty nebo pneumatikami bez hrotů, které jsou vyráběny pro zimu. Pneumatiky s hroty jsou samozřejmě vynikající na ledových plochách a pneumatiky bez hrotů jsou dobré na sněhu. Změna pneumatik musí být provedena před začátkem zimy a u zimních pneumatik je přesný den, kdy již nejsou povoleny.

Pokud žijete ve střední Evropě, máte možnost použít zimní pneumatiku schválenou v zimě. Pneumatiky pro všechny počasí dokáží zvládnout zimní podmínky mnohem lépe než letní pneumatika, takže pokud je možnost, že budete mít možnost zažít zimní počasí, může to být pro vás dobrá volba. To vás bude udržovat v bezpečí po celý rok a nemusíte se obávat změn pneumatik mezi sezónními obdobími.

Mohou existovat také oblasti ve střední Evropě, kde muset mít celorocní pneumatiky. Pokud to uděláte, pak budete muset změnit letní a zimní pneumatiky. Budete muset zkontrolovat, jaké předpisy jsou platné, pokud jde o pneumatiky s hroty, protože některé země jako Německo je mají zakázány. Pokud tedy plánujete přesunout hranice, musíte vědět, jaké předpisy jsou platné v ostatních zemích.

Některé země vám umožňují používat sněhové řetězy, které jsou zařízeními, která se nacházejí na vrcholu pneumatik. Rychlost je nutno snížit při jízdě sněhem a ve většině případů byste neměli jet rychleji než 50 km/h.

Skutečný rozdíl mezi letními a zimní pneumatiky spočívá v gumovém složení, kde jsou letní pneumatiky vyrobeny tak, aby se dokázaly vyrovnat s horkými teplotami a vyniknout na suchých i na mokrých silnicích. Zimní pneumatiky mají odlišný vzhled běhounu, aby zvládli sněžení a sněžení. Kaučuková směs je vyrobena tak, aby zůstala měkká, a to i přes to, že teplota klesá pod nulu. Letní pneumatika by se během těchto teplot stala velmi těžká a měli byste se jí vyhnout.

Další informace o zimních pneumatikách navštivte: Nokian Tyres