Zimní Pneumatiky Zachraňují Životy

Domnívám se, že určité oblasti v Severní Americe, které pokrývají jak Spojené státy, tak Kanadu, by měly zvážit sledování některých evropských zemí, které učinily zimní pneumatiky povinné. Mnoho vynálezů týkajících se bezpečnosti vozidel se již stalo povinností, jako jsou bezpečnostní pásy, ABS brzdy, stěrače atd. Důvodem, proč byly povinné, je to, že pomohly zachránit miliony životů. Totéž platí i pro zimní pneumatiky. Zlepšily zimní jízdní bezpečnost v oblastech, kde jsou přítomny drsné zimní podmínky.

Řízení na letních pneumatikách v zimní sezóně je opravdu nebezpečné. Jejich pryžová směs není vyrobena pro nízké teploty. Při výrobě zimních pneumatik bude pryžová směs zcela odlišná, což zajistí, že pneumatiky budou měkké a pružné i při velmi nízkých teplotách. Používáte-li pneumatiky, které nejsou určeny pro podmínky, které máte v úmyslu proniknout, neuděláte žádnou výhodu. Problém spočívá v tom, že pneumatiky, které nejsou určeny pro zimní použití, se stanou těžkými a nepružnými. Mám sklon to srovnávat ho s hokejovým pukem, o němž všichni víme, že dobře klouže na ledu.

Pokud je pneumatika tvrdá a nepružná, nemůže se přizpůsobit povrchu vozovky a ztratíte přilnavost na kluzkém povrchu. Nemůžete očekávat, že budete mít dobrou kontrolu nad vozem, ani nebudete schopni dostat auto snadno zastavit, protože brzdná dráha bude velmi dlouhá. Je nebezpečné se pokusit jezdit, pokud je uchopení špatné a vůz se těžko ovládá. Na druhé straně měkká pneumatika umožňuje, aby se pryž natlačila na povrch vozovky a vytvořila tak trakci.

Jediný stát v Severní Americe, který vyžaduje zimní pneumatiky – nebo sněhové pneumatiky, jak jsou také známé, je provincie Quebec. Myslím, že by mělo být povinné používat pneumatiky, které byly schváleny pro zimní použití v oblastech s náročnými zimními klimatickými podmínkami a kde jsou teploty stále pod bodem mrazu.

Pokud žijete v oblasti, která nemá drsné zimní počasí, můžete se s pneumatikou pro všechna počasí, která je schválena pro zimní použití, podařit. Máte-li drsné zimy, doporučujeme přejít na zimní pneumatiky, které jsou buď bez hrotů, nebo s hroty. Pneumatiky s hroty zajišťují vynikající přilnavost zejména na ledu, ale nelze je používat všude. Na sněhu dobře fungují jak pneumatiky s hroty, tak pneumatiky bez hrotů. Klíčem je, že se nějak připravíte na zimu tím, že budete mít správné pneumatiky.

Pro více informací o zimních pneumatikách navštivte: https://www.nokiantyres.cz/