Jaro Může Být Náročné V Provozu

Jaro se liší mezi zeměmi, ale pro země, které střídají mezi chladnou zimou a horkým létem, jaro a podzim mohou být náročné. Jsou chvíle, kdy je přítomna směs zimního i letního počasí a den může začít s letním počasím a končí zimním počasím.

Samozřejmě, že volba pneumatiky je obtížná, když máte tyto podmínky. Vždycky říkám lidem, že byste měli řídit jen tehdy, pokud ještě máte na svém autě zimní pneumatiky. To je jeden z důvodů, proč byste se měli včas změnit na zimní pneumatiky před příchodem zimního počasí a měli byste se snažit udržet zimní pneumatiky na vašem voze, abyste se ujistili, že nedosáhnete situace, kdy jste mít na svém autě sněhové nebo letní pneumatiky.

Pokud nejste tak závislí na vašem voze a můžete nechat auto stát, pokud se ocitnete v nesprávných pneumatikách za současných povětrnostních podmínek, pak se jen zdržíte jízdy, dokud se počasí nezlepší. Pokud jste silně závislí, pak se ujistěte, že se trochu později změníte. I když zimní pneumatiky nejsou v letních podmínkách optimální, jsou stále bezpečnější volbou, že letní pneumatiky na ledě nebo na sněhu. Letní pneumatiky se dostanou do tvrdého stavu a mají prakticky nulovou přilnavost nebo kontrolu na ledu. Letní pneumatiky budou těžké již pod bodem mrazu, takže i když nemáte zimní podmínky, ale máte velmi nízké teploty, měli byste být opatrní při jízdě, protože nebudete mít úchop, který byste očekávali.

Nikdy si nemůžeme být jisti počasí a je to všechno na pravděpodobné pravděpodobnosti, tím déle budete čekat, že je pravděpodobné, že uděláte správné rozhodnutí. Nicméně nečekejte příliš dlouho, protože pokud za teplého počasí budete jet se zimními pneumatikami bez hrotů, zvyšuje se opotřebení. Pokud máte příliš zimní pneumatiky s hroty příliš dlouho, můžete se vyvarovat místním zákonům a předpisům.

Pro více informací o správných pneumatikách pro správné počasí naleznete na stránce: Nokian Tyres