Tipy Pro Nákup Pneumatik Pro Všechny Počasí

Když žijete v oblasti s měnícím se ročním obdobím a měnícím se počasím, je důležité investovat do dobré pneumatiky. Většina lidí nechce, aby se změnily mezi dvěma pneumatikami, takže pro ně je skvělá volba pneumatiky pro všechny počasí. Můžete se ptát, jaký je rozdíl mezi pneumatikami pro všechny počasí a celorocní pneumatiky? Každoroční pneumatiky jsou vhodné pouze pro oblasti, kde je zimní období mírné nebo neexistuje žádná skutečná zima. Neměly by být používány v oblasti s chladnými a drsnými zimními podmínkami. Některé studie ukázaly, že zimní pneumatika zastaví téměř 50 stop dříve, než je celoroční pneumatika na zimních cestách. Rozdíl mezi pneumatikou pro všechny počasí a celoroční pneumatikou spočívá v tom, že pneumatika pro všechny počasí je schopna zvládnout zimní podmínky mnohem lépe. Pneumatiky pro všechny počasí kombinují nejlepší vlastnosti všech sezónních a zimních pneumatik.

Vezměte si například pneumatiku Nokian WR G3 pro všechny počasí. Vypadá jako kombinace celoročních pneumatik a zimních pneumatik a může být použita v jakémkoliv počasí v letním i zimním období. Rozdíl lze skutečně pociťovat, když je dlažba vlhká buď z deště, nebo ze zápachu. Je to proto, že zimní má drážky, které efektivněji odvádějí vodu.

I když speciální zimní pneumatiky překonávají pneumatiky pro všechny počasí v zimním období díky své měkčí pryžové směsi, která zůstává pružná i v chladném počasí, zimní pneumatiky v létě překonávají zimní pneumatiky. Je to proto, že kaučuk v zimních pneumatikách nemůže zvládnout teplo, a proto nebude trvat velmi dlouho. Pneumatika pro všechny počasí má tu výhodu, že může být použita po celý rok. To samozřejmě eliminuje potíže při výměně pneumatik.

Směsi běhounu v pneumatikách pro všechny počasí jsou formulovány odlišně tak, aby odolávaly širokému rozsahu teplot. Měli byste očekávat kratší životnost běhounu, která se odráží také v kratších zárukách na životní cyklus běhounu. Toto však může být dobře ceněno, protože nemusíte měnit pneumatiky a investovat kvalitní pneumatiku pro všechny počasí, jako je Nokian WR G3, se můžete cítit bezpečně na silnici 365 dní v roce.

Další informace o pneumatikách pro všechny počasí naleznete na adrese: https://www.nokiantyres.cz/