Jak Zajistit, Abyste V Zimě Bezpečně Řídili Své SUV

Pokud žijete v oblasti, kde máte zimní podmínky během roku, budete muset vybavit SUV správnými zimními pneumatikami, které jsou schváleny pro zimní jízdu. Pokud pneumatiky nemají na bočnici pneumatiky zimní schválený symbol, nejsou vhodné pro jízdu v zimě a měli byste se zdržet jízdy. Budete potřebovat správné zimní pneumatiky k řešení těchto podmínek. Letní pneumatiky budou při velmi nízkých teplotách velmi těžké a nebudou schopny zajistit přilnavost, kterou budete potřebovat při jízdě v bezpečí. Nenechte se zmást skutečností, že letní pneumatiky SUV někdy mohou vypadat docela robustní a dávají dojem, že zvládnou jakýkoli terén. Potřebujete SUV zimní pneumatiky. Čistá skutečnost, že kaučuková směs nebyla optimalizována pro chladné počasí a ztratíte téměř veškerou přilnavost, zejména na ledě, by vás měla odradit od jízdy.

Pro jízdu v ledových podmínkách byste měli koupit pneumatiky se hroty pro SUV. Budou vám schopni poskytnout přilnavost a stabilitu, kterou budete potřebovat, abyste mohli bezpečně řídit. Kovové čepy se vkládají do ledu, aby vám poskytly potřebné uchopení pro bezpečnou jízdu. Běhoun je také optimalizován tak, aby dokázal zvládnout i sněhu a sněhu. S mrknutím musíte být také opatrní, aby vaše auto neztrácí kontrolu kvůli sklápění, což je zima ekvivalentní aquaplaningu.

Také je třeba se ujistit, že pneumatiky jsou v dobrém stavu, že na nich nejsou žádné slzy. Zkontrolujte, zda je hloubka dezénu vyšší než 4 mm a zda jsou pneumatiky správně nahuštěny. Při nižší teplotě dochází k poklesu tlaku, takže je důležité pravidelně kontrolovat tlak v pneumatikách. Také pokud jedete s plně nabitým vozidlem, měli byste ho zkontrolovat. Nižší tlak v pneumatikách snižuje přilnavost a stabilitu. Opotřebení pneumatik se zvýší o pneumatiky s nízkým tlakem, což způsobí, že musíte koupit nové pneumatiky dřív, než bylo určeno. Dalším negativním dopadem je, že se zvyšuje valivý odpor, což způsobuje, že váš SUV spotřebuje více benzinu, což může být v dnešní ceně benzinu poměrně nákladné. Takže se pokuste zkontrolovat tlak, když se zastavíte u benzínové stanice.

Více informací týkající se pneumatik naleznete na adrese: nokiantyres.cz