Jak Zůstat V Bezpečí Na Zimních Cestách

Zůstat v bezpečí při jízdě je kombinací několika věcí: mít bezpečný vůz, mít kvalitní zimní pneumatiky a bezpečně řídit. První může být obtížné změnit, pokud jste se již rozhodli a zakoupili jste auto. Druhý je velmi důležitý a musíte se ujistit, že máte dobrou pneumatiku, která je testována a schválena pro zimní podmínky. Všechny zimní pneumatiky, které jsou testovány a schváleny, budou mít symbol hory se sněhovou vločkou, která se běžně označuje jako symbol 3PMSF. Pokud vaše pneumatiky nemají tento symbol, neměli byste v zimních podmínkách řídit. Je to tak snadné. Potřebujete okamžitě dostat správné pneumatiky, pokud chcete jet v zimním počasí.

Výběr pneumatiky, kterou vyberete, bude záviset na tom, kde bydlíte a na jakém počasí budete mít pocit, že po celý rok budete mít zkušenosti. V podstatě je můžete rozdělit do kategorií:

Mírné až střední zimy

Žijete v oblasti, která není vždy v zimním počasí, a pokud existují nějaké, nebude to moc, a ne na dlouhou dobu. Zde může být vaše pneumatika pneumatikou pro všechny počasí, která by vám umožnila také řídit v létě. Rovněž umožňuje, abyste byli vždy připraveni řídit bez ohledu na povětrnostní podmínky. Pokud jste v pořádku se změnou na zimní pneumatiky bez hrotů, je to nejlepší volba.

Mírné zimy na správnou zimu

Zde budete určitě mít zimy, ale nejsou to nejdrsnější podmínky. Během sezóny budete mít sníh a led. Zde mohou být dobrou volbou i zimní pneumatiky bez hrotů. Zimní pneumatiky s hroty mohou být používány i v případě, že nejsou používána žádná omezení.

Drsné zimní podmínky

Když máte skutečnou zimu se spoustou sněhu a ledu, které nese většinu zimní sezóny, budete také čelit nejtvrdším zimním podmínkám. Zimní pneumatiky s hroty vám vždy poskytnou nejlepší přilnavost na ledu, takže je to pro vaše podmínky nejlepší. Nestandardní pneumatiky mohou být také dobrou volbou, obzvláště pokud zažijete spoustu sněhu.

Bez ohledu na volbu pneumatik, kterou kombinujete s vaším vozem, budete muset také bezpečně řídit. Rychlost by měla být přizpůsobena podmínkám, které převažují. Dokonce i nejlepší auto a nejlepší pneumatiky nemohou zabránit nehodě, pokud jste bezohledný řidič.

Více informací o návštěvě zimních pneumatik: Nokian Tyres