Nové pneumatiky vás udrží v bezpečí

Pneumatiky jsou vyráběny na opotřebení; Obvykle kvalitní pneumatiky vydrží déle než ty levnější. Jedna věc je jistá, že všechny pneumatiky se budou časem opotřebovávat. To je jeden z důvodů, proč je třeba zkontrolovat hloubku vzorku, aby bylo zajištěno, že je vyšší než 4 mm. Pokud jdete pod 4 mm, není bezpečné řídit se s nimi. Pneumatiky začínají ztrácet své klíčové vlastnosti, zatímco běhoun opotřebovává a musíte je vyměnit, abyste mohli bezpečně řídit.

Pneumatiky jsou velmi důležité pro bezpečnost Vašeho vozu. I když bude vaše auto dobré a bezpečné, nebude dobře fungovat, pokud na něm máte špatné nebo opotřebované pneumatiky. Brzdná dráha je při opotřebení běhounu výrazně delší. Neschopnost zastavit se v čase je velkým důvodem pro dopravní nehody. To je také důvod, proč jsou vysoké rychlosti nebezpečné, protože trvá déle, než se vozidlo zastaví. Uchopení je další klíčovou vlastností, která se ztrácí při opotřebení pneumatiky. Bez řádného uchopení vašeho vozu při sklouznutí, když si vezmete rohy a zatáčky a můžete snadno ztratit kontrolu nad vozidlem.

Pokud máte zimní pneumatiky, rukojeť je ještě důležitější. V zimním období mohou být povrchy vozovky velmi kluzké kvůli ledu a sněhu. To vyžaduje, abyste pravidelně kontrolovali hloubku vzorku, abyste měli jistotu, že zimní pneumatiky mají více než 4 mm. Budete potřebovat tolik uchopení, kolik jen můžete získat ze zimních pneumatik.

Tlak v pneumatikách je dalším faktorem, který může ovlivnit bezpečnost vozu, protože nízký tlak v pneumatikách vede k horším jízdním vlastnostem. Opotřebení pneumatik se také zvyšuje s nízkým tlakem v pneumatikách. Proto je kromě kontroly hloubky vzorku nutné pravidelně kontrolovat tlak v pneumatikách, aby bylo zajištěno, že tlak je správný a jak je uvedeno v návodu k vozidlu. Jízda s nízkým tlakem pneumatik zvyšuje valivý odpor, což zase zvýší spotřebu paliva. To znamená, že budete muset auto tankovat častěji. Nízký tlak v pneumatikách je poměrně nákladný, protože pneumatiky se opotřebovávají rychleji a spotřebovávají více paliva, což znamená, že budete brzy potřebovat novou sadu pneumatik.

Pro více informací o pneumatikách navštivte: https://www.nokiantyres.cz/