Kdy vybrat pneumatiku pro všechna počasí pro vaše SUV

Výběr pneumatik není vždy tak snadný, jak by se mohlo zdát. Výběr pneumatik má velký vliv na bezpečnost Vašeho vozidla. Pokud jste si koupili SUV, což je velmi bezpečné vozidlo, jsem si jist, že chcete zachovat jeho dobré bezpečnostní vlastnosti. Při montáži nesprávných pneumatik může dojít k větší náchylnosti k nehodám a tím k větší bezpečnosti vozidla. To by byla škoda, protože byste měli začít s takovým bezpečným vozidlem.

Pokud žijete v oblasti, která nebude mít nejtvrdší zimy ani nejdelší léta, pak mám tendenci doporučit variantu SUV celorocní pneumatiky. To vám ušetří nějaké problémy z přechodu mezi letní a zimní pneumatiky. Pokud však existují určité rozdíly v opotřebení mezi zadními a předními pneumatikami, měli byste pneumatiky stále otáčet. Pokud v hloubce vzorku zjistíte rozdíl 2-3 mm, měli byste pneumatiky otáčet, abyste dosáhli rovnoměrnějšího opotřebení pneumatik. Poté, co pneumatiky dosáhnou hloubky vzorku 4 mm, můžete si zakoupit celou sadu pneumatik.

Hlavní výhodou pneumatik pro všechny počasí, které byly schváleny pro zimní použití, jak vidím, je, že jste vždy připraveni řídit bez ohledu na počasí. Schválené pneumatiky budou mít na boční stěně pneumatiky symbol zobrazující horu se třemi vrcholky s vločkou uvnitř, často označovanou jako symbol 3PMSF. Pokud mají vaše pneumatiky tento symbol, můžete během zimních podmínek bezpečně řídit.

Pokud musíte přepínat mezi SUV zimními pneumatikami a SUV letními pneumatiky, musíte být ve správném čase opatrní. Není bezpečné řídit se zimními pneumatikami v létě a naopak. Pokud změníte letní pneumatiky příliš brzy a špatné zimní počasí se náhle vrátí, budete možná muset během těchto dnů opustit svůj domov. Někteří lidé se mohou pokusit řídit, aniž by věděli, jak je to nebezpečné. To je podle mého názoru jedna z klíčových výhod pneumatik pro všechna počasí, že jste při jízdě vždy v bezpečí.

Další tipy o pneumatikách pro všechna počasí pro SUV naleznete na stránkách: nokiantyres.cz