Podívejte se na pneumatiky, když přijde léto

S létem za rohem existuje několik věcí, které je třeba zvážit, pokud jde o vaše pneumatiky. Jednou z nich je údržba pneumatik. Pokud měníte zimní pneumatiky a letní pneumatiky, vaše pneumatiky se důkladně kontrolují přibližně každých 6 měsíců. Pokud pneumatiky nezměníte a nepřilepíte se na celoroční pneumatiku, je ještě důležitější, abyste podnikli nezbytné kroky k udržení pneumatik.

Pravidelně kontrolujte tlak v pneumatikách. Tlak vzduchu v pneumatikách se změní, když se teplota změní, takže pokud budete udržovat stejné pneumatiky po celý rok, je důležité zkontrolovat tlak v pneumatikách. Podhuštěné pneumatiky se opotřebovávají rychleji a způsobí, že vaše vozidlo spotřebuje více paliva. To může také způsobit nenapravitelné škody na pneumatikách. Nadměrně nahuštěné pneumatiky vytvoří menší styčnou plochu mezi pneumatikou a vozovkou. Spodní kontaktní plocha poskytuje menší trakci, což prodlužuje brzdnou dráhu a může zvýšit riziko nehod.

Kromě toho musíte zkontrolovat opotřebení běhounu, měřit hloubku vzorku. Porovnejte hloubku mezi přední a zadní pneumatikou, abyste zjistili, zda je nutné pneumatiky otáčet. Hloubka vzorku by měla být větší než 4 mm. Pokud jdete pod to, že není bezpečné řídit již a je třeba zakoupit novou sadu pneumatik. Pokud rozdíl mezi předními pneumatikami a zadními pneumatikami překročí 2 mm, je na čase otočit pneumatiky. Rotace zajišťuje snadnější ovládání Vašeho vozu a při opotřebení si můžete koupit novou sadu pneumatik. Pouze změna 2 pneumatik ovlivní vaše řidičské schopnosti, protože budete mít různou přilnavost na různých pozicích vozidla, takže se vždy snažte koupit celou sadu 4 pneumatik.

Také byste měli provést vizuální kontrolu pneumatik. Podívejte se, zda nevidíte poškození, řezy nebo praskliny na bočních stěnách, které by mohly zasáhnout například obrubníky. Zkontrolujte také vzorek běhounu, zda opotřebení vypadá dokonce i na pneumatice. Pokud zjistíte nerovnoměrné opotřebení, měli byste navštívit servisní středisko, kde necháte zkontrolovat pneumatiky. Možná budete muset vyměnit tlumiče nárazů nebo nastavit vyrovnání kol.

Pro více informací o letních pneumatikách navštiv nás: Nokian Tyres