Ve srovnání se zimními podmínkami je v létě snadné jezdit

Je snadné pochopit, že zimy mají některé z nejtěžších jízdních podmínek, které si dokážete představit. Jízda v létě je mnohem snazší. Suchá cesta je ideální podmínkou pro téměř jakýkoliv typ letní pneumatiky. Přilnavost pneumatik je téměř zaručena, pokud si neuloží pryžovou směs. Konstrukce běhounu dále zvyšuje přilnavost a zlepšuje jízdní vlastnosti při současném minimalizaci rizika aquaplaningu i při silném letním dešti. Neříkám, že všechny pneumatiky jsou stejné, spíše se snažím poukázat na to, že během léta je obtížnější selhat s pneumatikou ve stejném rozsahu, jaký můžete během zimní sezóny.

Pneumatiky mají velký vliv na bezpečnost automobilu, a dokonce i v létě vám kvalitní pneumatika poskytne lepší bezpečnost než rozpočtovaná pneumatika. Brzdná dráha prémiové pneumatiky bude obvykle kratší, což vám může pomoci vyhnout se nehodám. Valivý odpor bývá nižší u vysoce kvalitních pneumatik, což znamená, že i spotřeba paliva bude nižší. Opotřebení pneumatik je také nižší a pneumatiky musíte vyměnit jen zřídka. Všechny tyto faktory působí ve vašem zájmu šetřit peníze na pneumatikách v dlouhodobém horizontu.

Zimní podmínky nemusí být tak obtížné řídit, ale v zimě musíte být při výběru pneumatik zvlášť opatrní. Můžete si vybrat zimní pneumatiky s kovovými hroty nebo můžete jít na pneumatiky bez hrotů, které se spoléhají na další technologické inovace v designu běhounu a gumové směsi, aby zajistily potřebný záběr na zimních silnicích. Oba typy jsou skvělé na zasněžených površích, ale pneumatiky s hroty jsou na ledových plochách o něco lepší. Oba typy jsou schváleny pro zimní podmínky, takže pokud máte sadu vysoce kvalitních zimních pneumatik, zvládnete velmi dobře i v zimních podmínkách.

V létě je nejnáročnější situace letní déšť a náhlé bouřky. Potřebujete pneumatiky, které mají správný dezén, aby se vyrovnaly s mokrými povrchy, aby se zabránilo aquaplaningu. Většina pneumatik bude na suchých vozovkách v pořádku, i když existují rozdíly, např. Z hlediska brzdné dráhy, stability a hluku pneumatik.Pro více informací o letních pneumatikách navštivte: Nokian Tyres