Užijte si léto s dobrými letními pneumatikami

Máte-li letní pneumatiky na svém vozidle v létě místo pneumatik pro všechna počasí, máte nejvhodnější pneumatiky pro sezónu. Letní pneumatiky mají na slunečných a deštivých letních dnech lepší výkon než kompromis. Celorocni pneumatiky jsou navrženy tak, aby se vyrovnávaly s větším teplotním rozsahem, zatímco letní pneumatiky jsou určeny pouze pro teplou sezónu, a proto mohou být optimalizovány pro danou sezónu. Proto vynikají v letních podmínkách.

Letní pneumatiky jsou také optimalizovány pro manipulaci s letním deštěm a mokrými vozovkami s vynikající kontrolou. Hluboké drážky jsou schopny vytlačit více vody z povrchu, aby se zabránilo aquaplaningu. Inovace pneumatik, jako je Hydro Grooves, pomáhají účinně zabránit aquaplaningu skladováním vody a jejím vedením do podélných drážek. Leštěné drážky zase umožňují snadnější a rychlejší průtok vody, což umožňuje většímu množství vody, aby se vzdalovala od povrchu a udržovala tak kontakt mezi pneumatikami a povrchem vozovky, takže neztratíte kontrolu nad vozidlem a zůstanete v bezpečí.

Během léta může náhlá bouřka rychle ohrozit vaši bezpečnost a způsobit aquaplaning, když povrch vozovky začíná hromadit vodu. Schopnost vyhnout se aquaplaningu s dobrými pneumatikami, které mají dostatečnou hloubku dezénu, výrazně zvyšuje vaši bezpečnost. Dobrá přilnavost za mokra a schopnost udržet se pod kontrolou i ve vlhkém stavu a dobrá přilnavost za mokra zajistí, že budete mít krátkou brzdnou dráhu, abyste předešli nehodám.

Dobrá jízdní zkušenost znamená, že máte stabilní ovládání a logické řízení s vynikající přilnavostí za mokra i za sucha a máte plnou kontrolu při zatáčkách a rozích. Budete moci manévrovat s vozidlem i při vysokých rychlostech bez rizika ztráty kontroly; to vše vyžaduje, abyste měli na autě vysoce kvalitní pneumatiky. Vysoce kvalitní pneumatiky mají vynikající jízdní vlastnosti v kombinaci s nízkým valivým odporem a nízkou spotřebou paliva.

Pro více informací o dobrých letních pneumatikách navštivte: https://www.nokiantyres.cz/