Potřebuji pro své SUV speciální pneumatiky pro SUV?

Ano, SUV potřebují větší rozměr pneumatiky. Oni také potřebují pneumatiky, které jsou speciálně navrženy pro hmotnost SUV. Budou mít vyšší nosnost než osobní pneumatika. Budete také potřebovat SUV zimní pneumatiky, pokud máte v průběhu roku přítomné zimní podmínky. Není bezpečné řídit s pneumatikami pro SUV, které nejsou schváleny pro zimní podmínky, i když by mohly vypadat dostatečně robustně, aby zvládly zimní počasí. Například gumová směs v zimní pneumatice je jiná než v letní pneumatice a zůstává měkká a pružná i při nízkých teplotách, kdy se letní pneumatika stane tvrdou a tuhou. V zimě nemůže letní pneumatika poskytnout nezbytnou trakci, kterou potřebujete, abyste mohli vozidlo řídit a zastavit.

Dobré pneumatiky mohou zlepšit výkon vašeho SUV. Máte-li sportovní SUV se spoustou energie pod kapotou, měli byste dostat odpovídající pneumatiky pro to. Vysoce výkonné pneumatiky, které jsou dobré při vysoké rychlosti, vám poskytnou optimální kontrolu nad vozidlem. Vyberte si pneumatiky, které umožní vaší SUV být velmi citlivý i při vysokých rychlostech a bude mít krátkou brzdnou dráhu v případě, že potřebujete, aby se vaše SUV zastavilo. Kvalitní SUV letní pneumatiky budou schopny zvládnout mokré vozovky lépe než levnější kvalitní pneumatiky. Mohou pomoci zabránit aquaplaningu prostřednictvím inovací, které mohou lépe odvádět vodu z povrchu, aby bylo zajištěno, že pneumatika zůstane v kontaktu s povrchem vozovky. Pokud dojde ke ztrátě kontaktu, pneumatika se vznáší nad hladinou vody a ztratíte veškerou kontrolu nad vozidlem. Aquaplaning je velmi nebezpečný a může vést k nehodám, proto je důležité zvážit to při výběru letních pneumatik pro SUV.

Levné pneumatiky s nízkou kvalitou opotřebovávají rychleji a obvykle mají vyšší valivý odpor, což zvýší vaše účty za palivo. Oba tyto faktory zvýší vaše celkové náklady na vlastnictví vašeho SUV. Můžete však mít podobný účinek, pokud máte dobré pneumatiky s nesprávným tlakem vzduchu v nich. Je důležité pravidelně monitorovat tlak v pneumatikách, protože to ovlivňuje jízdní vlastnosti a může zvýšit náklady na jízdu z hlediska paliva a kratší životnosti pneumatik.

Další tipy o letních pneumatikách pro SUV navštivte stránku: nokiantyres.cz