Rotace pneumatik na vašem SUV

Rotace pneumatiky se provádí tak, aby se zajistilo rovnoměrné opotřebení všech pneumatik na vozidle. Pokud jedete s SUV celorocni pneumatiky budete s největší pravděpodobností používat stejné pneumatiky po celý rok. Pneumatiky do každého počasí zvládnou většinu povětrnostních podmínek. Pokud jsou schváleny pro zimní podmínky a mají symbol schválený v zimě, je na boční stěně symbol 3PMSF a pneumatiky budou schopny poskytnout vašemu vozidlu dobrou přilnavost na sněhu a ledu.

Pokud máte rozdílnou přilnavost mezi pneumatikami na přední nápravě a zadní nápravě, vaše vozidlo se nebude chovat, jak byste očekávali. V závislosti na tom, kde budete mít nejlepší přilnavost, to bude nad nebo pod volbou. Aby se tomu zabránilo, budete muset otáčet pneumatiky, aby se vyrovnalo opotřebení, takže opotřebení bude přibližně stejné. Rotace by měla být provedena, pokud je rozdíl mezi přední a zadní pneumatikou 2-3 mm. Opotřebení by mělo být i mezi levou a pravou stranou. Pokud se při opotřebení pneumatik vyskytnou nějaké abnormality, měli byste navštívit servisní středisko, kde zjistíte, co je příčinou problému.

Při otáčení změníte pravou přední pneumatiku na pravou zadní polohu a stejnou na levé straně. Dalo by se očekávat, že to 1-2krát za rok v závislosti na tom, kolik budete řídit. Rychle se to provede a čerpací stanice může provést opravu ve velmi krátkém čase. Stačí zkontrolovat hloubku dezénu, abyste zjistili, kdy budete muset provést rotaci. Kontrola hloubky vzorku je snadná a lze ji provádět při kontrole tlaku v pneumatikách.

Kontrola stavu pneumatik by měla být prováděna minimálně každý měsíc a nejlépe pokaždé, když zastavíte na čerpací stanici, abyste natankovali své SUV. Vizuální kontrola je rychle provedena, jen aby zjistila, zda existují vizuální poškození pneumatiky. Kontrola tlaku v pneumatikách by měla být prováděna nejméně jednou měsíčně. Nesprávný tlak v pneumatikách může ovlivnit vaši bezpečnost a ovlivnit spotřebu paliva. S předčasným nahrazením pneumatik a častějším zastavováním pro pohonné hmoty se jízda může stát dražší. Kontrola je ale snadná.

Pro více informací o pneumatikách pro SUV navštivte nas: Nokian Tyres