Způsoby, jak zlepšit výkonnost pneumatik v létě

Jízda v létě by měla být příjemná. Máte nejlepší jízdní podmínky, když svítí slunce a máte dobrou viditelnost. Letní pneumatiky jsou navrženy tak, aby zvládly mokré i suché letní cesty. Vhodné letní pneumatiky jsou vyrobeny pro letní podmínky a splňují požadavky, které máte na pneumatikách. EU se snažila usnadnit nákup pneumatik tím, že výrobcům pneumatik uložila povinnost upozornit na informace týkající se přilnavosti za mokra, valivého odporu a hluku válcování.

Na základě těchto informací mohou nyní kupující snadno porovnávat pneumatiky. Stojí za to zdůraznit, že hodnocení na etiketě nemusí být pro vás nejdůležitějšími faktory, protože vše závisí na tom, co od pneumatik chcete. Pokud hledáte vysoce výkonnou pneumatiku s vysokorychlostním hodnocením, budete muset začít hledat pneumatiky, které splňují tento požadavek, a pak použít konečné označení pneumatik EU.

Informace na štítcích pneumatik EU zdůrazňují různé vlastnosti pneumatik, jako je valivý odpor pneumatiky. Nízký valivý odpor povede k nižší spotřebě paliva a nižším emisím CO2. Dalším rysem je bezpečnost, tj. jak rychle můžete vozidlo zastavit na mokrém povrchu. Jedná se o přilnavost pneumatiky za mokra. Kratší brzdná dráha vám pomůže zabránit nehodám. Konečně, označení pneumatik EU obsahuje informace o hluku odvalování pneumatik, kde vysoká úroveň hluku negativně ovlivní jízdní komfort. Nízká hladina hluku v pneumatikách bude vhodná pro váš komfort jízdy.

Dalším faktorem, který ovlivní výkonnost pneumatik, je hloubka dezénu, kde měl mělký běhoun negativní vliv na výkonnost pneumatik. Měli byste si koupit nové pneumatiky, když je hloubka dezénu pneumatik nižší než 4 mm. Hloubku běhounu byste měli pravidelně sledovat, abyste se ujistili, že nejdete pod hranici 4 mm. Tlak v pneumatikách také ovlivní výkon pneumatik. Nízký tlak v pneumatikách může způsobit, že se vůz posouvá v rozích; při zvyšujícím se valivém odporu také spotřebovávají více paliva.

Správné pneumatiky s dobrou hloubkou dezénu a správným tlakem v pneumatikách tak během léta zlepší výkon.

Další tipy o letních pneumatikách navštivte: Nokian Tyres