Elektrické vozy budou potřebovat dobré pneumatiky, aby se zabránilo nehodám

Pneumatiky jsou velmi důležité, pokud jde o předcházení nehodám. Sada vysoce kvalitních pneumatik na elektrickém vozidle nebo hybridním voze zajistí, že budete mít lepší stabilitu a kontrolu nad vozidlem. Rovněž zajistí, aby vaše brzdná dráha byla co nejkratší, což vám pomůže předcházet nehodám. Bez řádných vysoce kvalitních pneumatiky je větší pravděpodobnost úrazu a jedna z nich by mohla být vážná. To platí jak pro letní pneumatiky, tak i pro zimní pneumatiky. V zimě je ještě důležitější mít správné pneumatiky, které zvládnou složité zimní podmínky. Pro letní pneumatiky také potřebujete kvalitní pneumatiky pro správu křivek, rychlých zastávek a vyhýbání se aquaplaningu během bouřek.

Správná údržba pneumatik je nutná k zajištění dobrého stavu pneumatik. To zahrnuje pravidelné kontroly; obezřetné řízení a vyhýbání se nárazům na obrubníky. Vyhýbat se by se měly i výhonky zejména při vysokých rychlostech. Musíte se také ujistit, že pneumatiky udržujete správně nahuštěné. Pokud pneumatiky nejsou správně nahuštěny, rychleji se opotřebují a pokud je tlak velmi nízký, můžete také poškodit boční stěny pneumatiky. Nedostatečně nahuštěné pneumatiky také způsobí, že vaše vozidlo bude během jízdy spotřebovávat více paliva, takže budete muset zastavit na čerpací stanici častěji. Nikdo nechce plýtvat penězi na pohonné hmoty a častější výměny pneumatik, aby nemluvil o nadměrných emisích CO2, takže se ujistěte, že jsou vaše pneumatiky správně nahuštěny. Nadměrně nahuštěné pneumatiky budou mít horší přilnavost a budete předčasně opotřebovávat střední část běhounu.

U elektromobilů je vzhledem k vyšší hmotnosti způsobené akumulátory důležité sledovat také hloubku dezénu pneumatik, protože nízká hloubka vzorku snižuje klíčové vlastnosti pneumatik, jako je přilnavost, ovládání a schopnost vyhnout se aquaplaningu. Musíte mít více než 4 mm hloubku dezénu, aby byla pneumatika bezpečná při jízdě. Zajistěte, aby se poloha každé pneumatiky mezi každou výměnou pneumatik otočila tak, aby se rovnoměrně opotřebovávala. Vždy chcete koupit 4 nové pneumatiky a ne méně, protože se chcete ujistit, že všechny pneumatiky mají stejný záběr ve všech polohách kolem auta.

Pro více informací o kvalitních pneumatikách navštivte: https://www.nokiantyres.cz/