Jízdní komfort může být negativně ovlivněn špatnými pneumatikami

Když máte auto nebo SUV, jízdní komfort může určitě ovlivnit to, jaké pneumatiky máte a stav pneumatik. Zarovnání kol a vyvažování pneumatik jsou důležité, aby bylo zajištěno, že se vozidlo může hladce otáčet bez vibrací v důsledku nesouososti. Máte-li pocit, že volant rachotí, když jedete vysokou rychlostí, pak máte nějaké problémy s vyvážením nebo je třeba se na auto podívat v servisu.

Když si koupíte nové pneumatiky, uvidíte, že dnes je na všech pneumatikách štítek, na kterém máte 3 různé ukazatele, jak dobře pneumatiky pracují na přilnavosti za mokra, valivém odporu a hluku odvalování. Vysoký hluk odvalování může mít vliv na pohodlí při jízdě, protože uvnitř kupé uslyšíte hluk pneumatiky. Pokud máte hybridní nebo elektrický vůz, může to být značně významné, protože nemáte hluk ze spalovacího motoru. Štítek pneumatiky můžete použít k výběru pneumatiky, která má nízkou hladinu hluku. Existují dokonce i pneumatiky, u nichž může být hladina hluku škodlivá pro dlouhé expozice hluku. Letní pneumatiky mají tendenci mít nižší hluk při odvalování než zimní pneumatiky, obzvláště pokud jsou s hroty. Jak však můžete vidět na štítku s pneumatikami, pneumatiky s hroty nejsou tak hlučné, jak by se mohlo zdát.

Poslední věc, kterou chcete, když si vědomě koupíte velmi pohodlné auto, je to, že to negativně ovlivní věci. Tlumiče nárazů jsou další položky, které mohou ovlivnit jízdní komfort, protože špatné šoky mohou způsobit velmi nerovnoměrnou jízdu a vůz se může houpat. Také negativně ovlivňuje brzdnou dráhu, protože otřesy také tlačí pneumatiky na povrch vozovky.

Tlak v pneumatikách je také důležitý pro komfort jízdy. Auto musí mít pneumatiky se správným hustícím tlakem. Pokud je tlak nízký, valivý odpor se zvýší, což může ovlivnit hluk pneumatiky. Také se zvýšíte opotřebení pneumatik a auto začne spotřebovávat více paliva při jízdě. Nemusí to mít vliv na jízdní komfort, ale negativně ovlivňuje jízdní efekt vozu, takže nemusíte plýtvat penězi, které by se dalo lépe vynaložit na něco pěkného.

Pro více informací o pneumatikách, které poskytují dobrý jízdní komfort, navštivte: https://www.nokiantyres.cz/