Způsoby, jak zlepšit jízdní výkon vašeho SUV

Jedním ze způsobů, jak zlepšit zážitek z jízdy, který si většina lidí jen málokdy myslí, je zajistit, že máte na svém SUV namontovány ty nejlepší pneumatiky. Pneumatiky mají velký vliv na to, jak dobře vaše SUV bude hrát. Bude diktovat přilnavost a ovladatelnost na silnici. Určí, jak rychle můžete při jízdě po klikatých silnicích zatáčet a jak rychle se vaše auto zastaví na mokrých i suchých vozovkách. SUV letni pneumatiky bude tou nejlepší volbou pro tyto horké dny; Bez ohledu na to, zda je silnice suchá nebo mokrá, dostanete kvalitní pneumatiku tam, kde chcete bezpečně as nejlepším komfortem jízdy.

Moderní pneumatiky se vyvinuly hodně a mají širokou paletu inovací z tiché technologie bočních stěn, díky níž jsou pneumatiky velmi tiché až do leštěných drážek, což umožňuje rychlejší odstranění vody z povrchu vozovky během deštivých letních dnů. Všechna tato vylepšení v designu běhounu učinila pneumatiky mnohem lepšími než pneumatiky v minulosti, ale také lepší než dnes levnější pneumatiky.

Při výběru pneumatiky vám mohou štítky s pneumatikami EU pomoci s informovanou volbou pneumatiky. Chcete se ujistit, že máte dobrou přilnavost za mokra, abyste zajistili, že máte nejlepší pneumatiku i pro mokré vozovky. To také ovlivňuje brzdnou dráhu, takže se můžete vyhnout nehodám. Aby pneumatiky mohly poskytovat výkon, který od nich očekáváte, musí být minimální hloubka vzorku větší než 4 mm. Když hloubka drážek klesne pod 4 mm, ztratíte spoustu klíčových výkonů, které byste očekávali a zejména riziko pro aquaplaning. Proto je důležité pravidelně kontrolovat hloubku dezénu, abyste se ujistili, že jste nad úrovní bezpečnosti. Rotace pneumatik také zajišťuje rovnoměrné opotřebení pneumatik bez ohledu na to, jakou polohu mají na vozidle.

Pak se musíte ujistit, že máte správný tlak v pneumatikách. Se špatným tlakem nemůžete očekávat, že z pneumatik dosáhnete nejlepšího výkonu. Teplota ovlivňuje tlak, proto pravidelně kontrolujte teplotu. Při studených pneumatikách vždy znovu zkontrolujte tlak.

Pro více informací o vysoce výkonných pneumatikách navštivte: https://www.nokiantyres.cz/