Bezpečnost je velkou součástí výběru pneumatik

Při nákupu nových pneumatik pro vaše auto nebo vaše SUV by měla být vždy prvořadou prioritou bezpečnostní aspekt pneumatik. Pneumatiky přispívají hodně k bezpečnosti vozidla, protože je to jediná část, která je v kontaktu s povrchem vozovky, takže pokud pneumatiky nemohou přenášet síly z hlediska zrychlení a zpomalení z vozu, pak to nebude fungovat. Pneumatika také zajišťuje, že můžete ostře zatáčet, aniž byste ztratili kontrolu, nebo se dostanete přes mokré ulice bez rizika aquaplaningu.

Při výběru pneumatik je jediným bezpečnostním prvkem, který je uveden na EU štítku pneumatik, přilnavost za mokra, která ukazuje, jak rychle se vozidlo zastaví na mokrém povrchu. Schopnost rychle zastavit je často nezbytná pro zamezení nehod. Vzdálenost, jak rychle se můžete zastavit, je označována jako brzdná dráha a pneumatiky, které vykazují kratší vzdálenost, jsou lepší. Zastavení na mokrých površích je náročnější než na suchých vozovkách, ale samozřejmě méně náročné než zastavení na sněhu nebo ledu.

Požadavky se tedy budou lišit v závislosti na tom, zda kupujete letní pneumatiky, zimní pneumatiky nebo celorocni pneumatiky, ale prioritou je, aby byly pro vaše zamýšlené použití co nejbezpečnější. Pro léta je třeba se bát většiny mokrých povrchů a silného deště, což zvyšuje riziko aquaplaningu. Během zimy se musíte ujistit, že vaše pneumatiky jsou v zimních podmínkách dobré. Pokud budete jezdit více na ledu než sněhu, měli byste zvolit pneumatiku s hroty, protože vám zajistí nejlepší přilnavost na zledovatělých površích. Pokud se jedná o více sněhu, pneumatiky bez hrotů budou fungovat stejně dobře, takže se pak můžete rozhodnout na základě osobních preferencí, které pneumatiky chcete mít. Pokud budete cestovat hodně mezi různými zeměmi, pak budete muset zajistit, aby byly v této zemi povoleny pneumatiky s hroty, než tam pojedete. Pokud zimy nejsou tak drsné a vždy chcete být připraveni řídit bez ohledu na to, jaké počasí máte, nebo co je předpovězeno, pak jsou pneumatiky do každého počasí skvělou kompromisní pneumatikou, která v případě, že je schválena v zimě, zvládne léto i zimní podmínky.

Pro více informací o bezpečných pneumatikách navštivte: https://www.nokiantyres.cz/