Během léta nezapomeňte zkontrolovat pneumatiky

Když jedete v létě, může to být jeden z nejzábavnějších a nejpřínosnějších časů. Často v létě jezdíme více, protože je to pěkný pocit svobody. Zdá se, že jízda v zimě vždy vyžaduje trochu větší úsilí. Léto je také obdobím roku, kdy můžete zvýšit výkon vozu o něco více. Aby bylo zajištěno, že dokáže reagovat tak, jak chcete, musíte se ujistit, že vaše letní pneumatiky jsou v dobrém stavu. Špatné pneumatiky budou mít velmi nepříznivý dopad na výkon vašeho vozu. Když budete mít ostré rohy, může se vaše vozidlo smykat a váš výkon na mokrém povrchu bude horší s vyšším rizikem aquaplaningu.

To se může také stát, pokud máte dobré pneumatiky, ale váš hustící tlak je špatný. Špatný tlak v pneumatikách může mít vážný dopad na výkon, ale také může rychlejší opotřebení pneumatik. Pokud máte příliš nízký tlak v pneumatikách, zvyšuje se valivý odpor, což vede ke zvýšenému opotřebení. To znamená, že budete muset investovat do nové sady pneumatik dříve, než je předpokládaná životnost pneumatiky. To může být docela nákladné. Rovněž zvýšíte spotřebu paliva vašeho automobilu, abyste při jízdě na stejnou vzdálenost spotřebovali více paliva. Kombinace vyššího opotřebení pneumatik v kombinaci s vyššími náklady na palivo může vaši jízdu rychle učinit nejen méně bezpečnou, ale také velmi drahou. Takže spousta problémů s náklady, za něco, co je velmi snadné zkontrolovat, když stejně navštívíte čerpací stanici za účelem doplnění paliva. Kontrola tlaku v pneumatikách všech 4 kol netrvá dlouho.

Měli byste také provést vizuální kontrolu, abyste zkontrolovali, zda pneumatiky vypadají v pořádku a zda nejsou bez zářezů a trhlin. Může být snadné poškodit boky pneumatik zasažením obrubníků při parkování. Měli byste také zkontrolovat, zda se v běhounu nenacházejí nějaké kameny, protože by mohly poškodit nášlap. Pak budete muset změřit hloubku drážek, což lze snadno provést vložením mince do běhounu a změřit hloubku. Pokud jste pod hloubkou 4 mm, budete si muset zakoupit novou sadu pneumatik, abyste zajistili bezpečnou jízdu. Pokud provedete všechny tyto kroky údržby, budete na silnici v bezpečí.

Další informace o tom, jak udržovat letní pneumatiky pro optimální výkon, najdete na adrese: https://www.nokiantyres.cz/