Dobrý výkon pneumatik v létě a na podzim

Při jízdě chceme všichni mít dobrý výkon z našich pneumatik. Během letní sezóny jsme schopni jet o něco rychleji, protože silnice bývají suché a nabízejí perfektní jízdní podmínky. Vaše hlavní výzvy při jízdě během léta a podzimu budou silný déšť a pozdní podzim, kdy se před příchodem zimy a dříve, než budete mít čas na letních pneumatikách, může objevit nějaké opravdu špatné počasí.

Dobré letní pneumatiky musí mít vynikající vlastnosti na suchých i mokrých vozovkách. Při výběru prémiových pneumatik by vždy měla být nejdůležitější bezpečnost a životnost. Určitě chcete co nejlepší přilnavost a přesné a logické řízení, aby byla jízda snadná a pohodlná i za deštivého dne. Dobré letní pneumatiky budou mít vynikající brzdné schopnosti za mokra a velkou odolnost proti aquaplaningu. To by vás mělo udržet v bezpečí bez ohledu na to, jaké letní počasí budete čelit. Vyhýbání se aquaplaningu je jedním z klíčových bezpečnostních problémů v létě, protože je hlavní příčinou nehod při dešti.

Nezapomeňte vyměnit letní pneumatiky za zimní pneumatiky včas, než se setkáte s příliš silným zimním počasím. I při nejmodernějších letních pneumatikách nebudou s bezpečností jízdy, jakmile teplota klesne pod nulu. Problém s letními pneumatikami v zimních podmínkách spočívá v tom, že se zatvrdnou, protože gumová směs je optimalizována na plus stupně. Ujistěte se tedy, že se časem měníte, abyste zajistili bezpečnou jízdu po celý rok.

Musíte se ujistit, že udržujete své prémiové pneumatiky tak, aby dosáhly zamýšlené životnosti. Pneumatiky musíte otáčet mezi přední a zadní pozicí, abyste zajistili rovnoměrné opotřebení mezi přední a zadní pneumatikou. Musíte se také ujistit, že hloubka dezénu je nejméně 4 mm, abyste měli náležitou bezpečnost jízdy. Zkontrolujte také tlak v pneumatikách, abyste se ujistili, že máte správný tlak v pneumatikách, příliš nízký tlak v pneumatikách zvýší spotřebu paliva automobilu a také rychlejší opotřebení pneumatik. Nebudete mít ani optimální výkon, pokud jsou pneumatiky podhuštěné.

Další informace o prémiových pneumatikách pro letní podmínky naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/