Nezdržujte nákup nových pneumatik

Použití opotřebovaných pneumatik může být spojeno s velkým nebezpečím. Pokud jste si udělali domácí úkol a ujistili jste se, že jste investovali do vysoce kvalitních pneumatik, stačí je řádně udržovat. Je důležité, abyste sledovali pneumatiky a zkontrolovali, kdy se blíží bodu, kdy je čas je vyměnit.

Mohli byste mít dvě sady pneumatik, sadu letní pneumatiky a sadu zimní pneumatiky, takže i tak vyměňujete pneumatiky dvakrát za rok, takže by mohlo být přirozené kupovat nové pneumatiky a provádět změny, když budete příště potřebovat letní pneumatiky. To znamená, že nemusíte čekat na namontování letních pneumatik, protože příští rok se sníh sníží, a pak musíte začít hledat nové pneumatiky. Při přechodu ze zimních na letní pneumatiky máte tendenci mít docela úzké okno, abyste mohli tuto změnu provést, zejména pokud máte pneumatiku s hroty, které vám ponechávají 2 týdenní okno. S tímto již tak úzkým oknem a mnoha vozy, které potřebují vyměnit pneumatiky, a některé další si také budou chtít koupit nové pneumatiky, může být stresující čekat. Je lepší přidat novou sadu pneumatik, v létě, kdy je na čerpací stanici pneumatik méně spěchu, aby se získaly nové pneumatiky nebo aby se změnily.

Je lepší se ujistit, že jste v bezpečí při jízdě v posledních měsících letní sezóny, s novou dobrou sadou pneumatik, které vás lépe ochrání před aquaplaningem během deštivého podzimu, jízdou na hraničních opotřebovaných pneumatikách, což by mělo být změněno. Riziko aquaplaningu lze přímo korelovat s hloubkou drážek, kde vaše riziko bude mnohem vyšší, pokud budete mít nízkou hloubku dezénu. Rovněž se prodlouží brzdná dráha na suchých i mokrých vozovkách. Podzim může být často naplněn deštěm, takže se musíte ujistit, že máte dobré pneumatiky, abyste mohli bezpečně jezdit na mokrých silnicích. Nezapomeňte tedy zkontrolovat hloubku dezénu pneumatik, abyste věděli, kdy je čas je vyměnit za novou sadu pneumatik.

Pro nové letní pneumatiky navštivte: https://www.nokiantyres.cz/