Způsoby, jak zlepšit vaši jízdu během letní sezóny

Náš výkon může ovlivnit několik věcí. Některé jsou závislé na naší jízdě; některé záleží na výkonech automobilu a některé záleží na pneumatikách. Pneumatiky hrají důležitější roli, než si většina lidí myslí. Pokud jsou vaše pneumatiky špatné, vaše jízda bude horší a méně bezpečná. Vaše schopnost zatáčení se sníží a vaše brzdná dráha se zvětší. Pokud máte opotřebované letní pneumatiky, je větší pravděpodobnost aquaplaningu při jízdě na mokrých silnicích nebo při silném dešti. To se může lišit nebezpečné a vážně ovlivnit vaši bezpečnost.

Co to způsobuje? Opotřebované pneumatiky, tzn. pneumatiky, které mají hloubku vzorku menší než 4 mm, často způsobují tyto problémy. Pro lidi, kteří se střídají mezi letní pneumatiky a zimními pneumatikami, může být lákavé čekat na výměnu pneumatik, dokud to nebudete muset, ale to může ohrozit vaši bezpečnost jízdy. Kdyby lidé věděli, jaké nebezpečí představují, více lidí by pravděpodobně okamžitě vyměnilo pneumatiky, když si všimnou, že dosáhli 4 mm hloubky vzorku.

Nechcete riskovat nehodu jen proto, že kvůli špatným pneumatikám nemůžete zabrzdit na dostatečně dlouhou vzdálenost. Takže změna letních pneumatik v polovině sezóny je jedinou rozumnou věcí. Také se nemusíte obávat, že příští rok získáte nové letní pneumatiky, protože ty, které si nyní koupíte, budou dobré pro další sezóny. Neočekáváte nic čekáním a hodně ohrožujete bezpečnost sebe i ostatních. Nehoda bude téměř vždy dražší než všechny pneumatiky, které kupujete.

Budete muset sledovat a zkontrolovat hloubku dezénu pneumatik, abyste mohli předvídat, kdy dosáhnete značky 4 mm. Pokud jste na 8 mm, nemusíte měřit tak často, jako když jste na 5 mm. Jakmile dosáhnete značky 4 mm, měli byste jet přes pneuservis a zkontrolovat jejich sortiment pneumatik a zakoupit si novou sadu a nechat je vyměnit pneumatiky za vás. Vždy byste si měli zakoupit celou sadu pneumatik, abyste se ujistili, že neovlivníte nepříznivě výkon vozu.

Další informace o nových letních pneumatikách naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/