Je čas začít přemýšlet o zimních pneumatikách

Protože se léto blíží ke konci a zima se blíží, je důležité začít přemýšlet o tom, co budete dělat dál. Pokud potřebujete zimní pneumatiky, pak musíte začít plánovat, kdy změnit zimní pneumatiky. Musíte také posoudit, zda máte nějaké zimní pneumatiky, na které chcete změnit. Jsou ty, které jste použili v minulé sezóně, dost dobré, aby vás udrželi v bezpečí při jízdě v náročných zimních podmínkách? Pokud ne, pak musíte začít hledat novou sadu pneumatik, které mají nejlepší vlastnosti pro vaše vozidlo a pro oblast, ve které žijete, a pro podmínky, ve kterých máte sklon řídit.

Jakmile přijdete na to, zda potřebujete nové pneumatiky nebo ne, měli byste začít s plánováním, kdy je chcete namontovat na své auto. Někteří lidé provádějí výměnu pneumatik sami, což je možné, ale stále se doporučuje nechat provést výměnu u profesionálního servisu pneumatik. Nejde jen o to, že mají správné vybavení, aby to dokázali, ale také o odborníky na pneumatiky, takže budou moci posoudit pneumatiky, které vzlétají, na závady a zkontrolují pneumatiky, které jedou na vozidle, takže víte, že namontované pneumatiky jsou v dobrém stavu. Rovněž se ujistí, že rotace probíhá správně, vyvažují pneumatiky, takže budete mít plynulý jízdní zážitek a že se ujistíte, že tlak v pneumatikách je správný, takže můžete odjet pneumatikami, které jsou v dobrém stavu a mají správný tlak v pneumatikách.

Pokud jde o zimní pneumatiky, je důležité, aby byly kvalitní. Pokud potřebujete lepší přilnavost na ledu, kupte si pneumatiku s hroty, jinak zvolte pneumatiky bez hrotů, které jsou na evropských silnicích flexibilnější. Hloubku dezénu pravidelně kontrolujte, abyste věděli, kdy je třeba vyměnit pneumatiky za novou sadu. Bez správné hloubky dezénu budete mít delší brzdnou dráhu, horší přilnavost a trakci, takže není tak bezpečné řídit. Je také pravděpodobnější, že se chystáte na rozmělňování, kde ztratíte kontakt s povrchem vozovky a skončí bez jakékoli kontroly nad vozidlem. Nejlepší způsob, jak tomu zabránit, je mít pneumatiky se správnou konstrukcí a hloubkou dezénu.

Další informace o zimních pneumatikách naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/