Pneumatiky bez hrotů pro bezpečnou jízdu v zimě

Pokud chcete bezpečně jezdit a v některých zemích legálně, v zimě budete muset mít na vozidle zimní pneumatiky. Pneumatiky by měly být namontovány před příchodem zimního počasí, abyste mohli zůstat při jízdě v bezpečí. Když mluvíte o pneumatikách bez hrotu, jedná se o pneumatiky určené pro zimní použití. Říká se jim, že je neslouží k odlišení od pneumatik s hroty, které jsou také vyhrazenými zimní pneumatiky, ale k vytvoření přilnavosti používají kovové hroty.

Pneumatiky bez hrotů by neměly být zaměňovány se zimními pneumatikami schválenými pro každé počasí, které lze použít v zimním období, ale lze je také použít pro celoroční jízdu. Po skončení zimní sezóny by měly být pneumatiky bez hrotů odstraněny a nahrazeny letními pneumatikami. Používají pryžovou směs, která je optimalizována pro udržení měkké a hbité pneumatiky i při nízkých teplotách, ale při použití v horkých létech se příliš rychle opotřebuje. Proto je důležité vyměnit pneumatiky, jakmile uplyne zimní sezóna.

Pneumatiky bez hrotů používají dezén pro vytvoření dostatečného tření na sněhu, ledu a rozbředlém sněhu, takže si můžete užívat bezpečnou jízdu bez problémů. Používají inovativní lamelové a sněhové drápové funkce mezi ramenními a běhounovými bloky, které mohou uchopit led a mají kryokrystalové úchopové částice pro další zlepšení přilnavosti na ledu.

Pneumatiky bez hrotu jsou skvělé pro jízdu v zimě a nabízejí velkou flexibilitu. Pneumatiky bez hrotů nejsou regulovány, takže je můžete dobře namontovat včas před příchodem zimy, abyste neskončili letními pneumatikami v zimních podmínkách. To může být velmi nebezpečná situace a je třeba se jí vyhnout. Neměli byste jezdit s pneumatikami bez hrotů po celý rok, protože jsou optimalizovány pro zimní podmínky a při použití v letních měsících se opotřebují rychleji. Jejich umístění na vašem vozidle příliš brzy před příchodem zimy je však velmi nízká cena, kterou musíte zaplatit za zvýšenou bezpečnost, když už máte na vozidle namontované správné pneumatiky, abyste byli připraveni řídit, pokud skončíte v zimě podmínky. To je velmi dobré, pokud jste každý den opravdu závislí na svém autě.

Další informace o zimních pneumatikách s hroty naleznete na: https://www.nokaintyres.cz/