Před zakoupením nových zimních pneumatik se ujistěte, zda jsou dodrženy předpisy

Různé země mají různé předpisy, pokud jde o zimní pneumatiky. Od nich se musí používat během určitých měsíců až po to, že určité typy nejsou povoleny. Přesným věděním, co platí pro vaši zemi nebo region, se můžete přizpůsobit a ujistit se, že je dodržujete. Zajistí také, že při nákupu nové sady uděláte správné rozhodnutí o pneumatice. Musíte také zkontrolovat, než plánujete projet hranice země, kde existují nějaká omezení.

Pokud jde o zimní pneumatiky, mají hřebové pneumatiky určitá omezení, pokud jde o povolení nebo ne, a časová omezení použití. Pneumatiky bez hrotů nemají taková omezení a lze je volně používat. Totéž platí pro celorocní pneumatiky, které lze použít i pro celoroční použití a v zimě, pokud jsou schváleny, zvládnou zimu. Pneumatiky bez čepů by měly být po skončení zimní sezóny stále vyměněny za letní, aby se zabránilo nadměrnému opotřebení pneumatik.

Svou volbu byste měli založit na zákonných požadavcích a vybrat nejlepší pneumatiku pro zamýšlený účel použití. Pak se ujistěte, že jste vybrali pneumatiky vhodné pro vaše vozidlo. Větší vozidla, jako jsou SUV, dodávky a lehké nákladní automobily, budou potřebovat různé pneumatiky, pneumatiky větších rozměrů a budou schopné nést vyšší zatížení. K dispozici jsou také speciální pneumatiky pro elektromobily a hybridy, které budou potřebovat pneumatiky odolnější proti opotřebení, aby bojovaly s vyšším točivým momentem a vyšší zátěží díky bateriovým sadám. Kromě správného výběru pneumatik budete muset častěji otáčet pneumatiky na elektromobilu, abyste zajistili delší životnost.

Zimní pneumatiky jsou velmi důležité pro zimní jízdu a může být velmi nebezpečné řídit bez správných pneumatik, protože sníh, led a rozbředlý sníh představují jedny z nejtěžších podmínek pro řízení. Letní pneumatiky nebo jakákoli pneumatika, která není určena pro zimní použití, bude tvrdá při nízkých teplotách díky použité pryžové směsi. Tím se snižuje tření, které mohou tvrdit, takže jsou nevhodné pro zimní použití. Abychom zůstali v bezpečí, opravdu potřebujete zimní pneumatiky.

Další informace o nových zimních pneumatikách naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/