Vaše možnosti zimních pneumatik

Možnosti zimních pneumatik většinou závisí na tom, kde žijete a jak vaše auto používáte. Kromě toho, na jakém typu vozidla máte záležet. Je důležité, že pokud máte zimní podmínky, ve kterých bydlíte nebo kde plánujete řídit, máte pneumatiky navržené pro tyto podmínky. Může být velmi nebezpečné řídit s pneumatiky, které nejsou určeny pro zimní použití. Pokud tedy plánujete jízdu v zimních podmínkách, ujistěte se, že pneumatiky jsou schváleny pro zimní podmínky. Měly by mít na boku pneumatiky symbol s vrcholem 3 hor se symbolem sněhové vločky uvnitř hory. Často se označuje jako symbol 3PMSF. To je správný zimní symbol. M+S označující bláto a sníh a nestačí pro bezpečnou jízdu v zimních podmínkách.

Když vyberete zimní pneumatiky, máte v zásadě dva různé typy vyhrazených zimních pneumatik, což znamená, že se mají používat pouze v zimní sezóně a musí být vyměněny za letní pneumatiky pro jízdu v ostatních ročních obdobích. Jednou z nich je pneumatika s hroty, která má kovové výstupky vyčnívající z běhounu, aby vám poskytla dobrou přilnavost na ledu, a má speciálně navržený běhoun, který poskytuje nejlepší výkon na sněhu a rozbředlém sněhu. Pak máte pneumatiky bez hrotů, které mají podobný dezén pro sníh a led a mají zabudované funkce pro zlepšení přilnavosti na zledovatělých površích, aby mohly soutěžit s hroty. Obě tyto možnosti budou bezpečné v průběhu zimní sezóny. Je důležité investovat do kvalitních pneumatik a ujistit se, že jsou namontovány na vašem vozidle po celou dobu, kdy máte při jízdě zimní podmínky.

Máte také třetí možnost pro oblasti, kde zimy nejsou tak rozšířené nebo drsné, to jsou pneumatiky za každého počasí, které, pokud jsou schváleny v zimě, budou v zimních podmínkách fungovat dobře. Lze je také používat po celý rok, takže jste vždy připraveni řídit bez ohledu na aktuální nebo blížící se počasí. Poslední věc, kterou musíte zajistit, je, že máte speciální pneumatiky pro SUV, elektrické nebo hybridní automobily, zkontrolujte, zda jsou konstruovány pro tento účel.

Další informace o možnostech zimních pneumatik naleznete na: https://www.nokiantyes.cz/