Pokud jste se dosud nepřezuli na zimní pneumatiky, můžete být brzy v nebezpečí

Jak se zima blíží, budete muset mít plán, kdy se změníte na zimní pneumatiky. Nemělo by to být svévolné rozhodnutí, ale spíše plánované rozhodnutí, založené na historických údajích o tom, kdy zimní počasí má tendenci dorazit v kombinaci s předpovědí počasí. Pokud si nejste jisti, měli byste se ujistit o výměně pneumatik o několik týdnů dříve, protože včasná změna má přednost před opožděnou změnou. Nezapomeňte, že provedete včasnou změnu z hlediska bezpečnosti, abyste měli zimní pneumatiky na svém vozidle před příjezdem sněhu.

Je důležité si uvědomit, proč přecházíte na zimní pneumatiky. Je to vše kvůli skutečnosti, že potřebujete pneumatiku, která vám může poskytnout bezpečnou a spolehlivou jízdu v zimních podmínkách. Zimní pneumatiky byly navrženy pro jízdu v chladných podmínkách a na zimních površích, jako je sníh a led. Mohou dokonce zvládnout blátivost, což může být velmi složité jízdní podmínky. Je dokonce velmi obtížné projít blátem. Pokud dezén pneumatik není navržen tak, aby zvládl rozbředlý povrch, můžete ztratit kontakt s vozovkou a zažít rozléhání.

Pokud pneumatiky nejsou určeny pro zimní povrchy, pneumatiky nebudou schopny zvládnout kluzké povrchy, jako je sníh a led, které vyžadují velmi dobrou přilnavost. Pneumatiky s hroty i bez hrotů dokážou vytvořit tření a tím přilnavost. Pneumatiky s hroty používají kovové čepy k vytvoření dobrého přilnavosti na ledu a na sněhu vzor dezénu určí, jak dobře budou na sněhu.

Pokud jde o Pneumatiky s hroty, používají třecí částice, jako jsou částice krychlového krystalu, které vyčnívají z běhounu. To mu dá dobrou přilnavost na ledu, aniž byste museli mít kovové cvočky. Na sněhu je stejné jako u hřebene, že se budou spoléhat na vzorek běhounu, aby vytvořili optimální výkon, pokud jde o přilnavost a trakci na sněhu.

Pneumatiky s hroty jsou lepší na ledu, ale přicházejí s dalšími předpisy, pokud jde o použití. Často jsou omezeny na dobu, po kterou mohou být použity, a nejsou povoleny ve všech zemích, takže pokud plánujete cestovat mezi zeměmi, omezí se vaše mobilita.

Další informace o zimních pneumatikách naleznete na adrese: https://www.nokiantyres.cz/