S výměnou pneumatik nečekejte příliš dlouho

Říká se, že načasování je všechno, má velkou hodnotu, pokud jde o správné načasování výměny pneumatik z letních na zimní pneumatiky. Letní pneumatiky jsou skvělé během léta, ale když přijde zima, letní pneumatiky mají jen velmi málo přispět, pokud jde o výkon. Bez řádného sevření nebude vaše vozidlo schopno zrychlit nebo zabrzdit, jak je zamýšleno, protože vaše pneumatiky budou pravděpodobně smykovat. Proto bude načasování změny velmi důležité, abyste měli zimní pneumatiky již na svém vozidle před příjezdem zimy.

Zima začíná již, když teploty klesnou pod nulu, a tehdy budou mít letní pneumatiky horší výkon než zimní pneumatiky. Zimní pneumatiky jsou navrženy pro nízké teploty a obsahují přísady, díky nimž je guma flexibilní i při velmi nízkých teplotách. Tyto přísady nejsou přítomny v letních pneumatikách, protože jsou mimo zamýšlené použití. Rovněž nemají dezén optimalizovaný pro sníh a led, takže pokud jde o zajištění dobrého přilnavosti a kontroly v zimních podmínkách, je k tomu jen velmi málo.

Nejlepší načasování je obtížné určit, protože se liší mezi regiony a také z roku na rok. Je však vždy lepší změnit trochu příliš brzy než příliš pozdě. Podobně je lepší přejít zpět na letní pneumatiky o něco později než příliš brzy. Je vždy bezpečnější řídit se zimními pneumatikami mimo zimu než mít letní pneumatiky v zimních podmínkách. Přesto se nedoporučuje používat zimní pneumatiky po celý rok, protože se rychle opotřebují. Po zimní sezóně se tedy musíte změnit na letní pneumatiky.

Po výměně pneumatiky je velmi důležité zkontrolovat tlak v pneumatice, protože teplota ovlivňuje tlak v pneumatice. Snížení teploty také snižuje tlak v pneumatikách. Takže pokud máte velké poklesy teploty, budete muset zkontrolovat, zda je tlak stále v pořádku. Příliš nízký tlak v pneumatikách zvyšuje opotřebení pneumatik a spotřebu paliva, takže může být nákladné zapomenout ji zkontrolovat a pokračovat v jízdě. Když tedy palivo doplňujete, zkontrolujte tlak v pneumatikách.

Další informace o optimálních pneumatikách a načasování změn naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/