Vyhrazené zimní pneumatiky jsou vždy tou nejbezpečnější volbou

Termín vyhrazené zimní pneumatiky se často používá pro pneumatiky, které mají být používány pouze během zimní sezóny a nikoli v létě. Existuje několik celoroční pneumatiky, které jsou schváleny v zimě a lze je používat po celý rok, takže je lze použít místo zimní pneumatiky. Protože se vyhrazené zimní pneumatiky nebudou používat v letních měsících, budete potřebovat dvě sady pneumatik. Budete potřebovat letní pneumatiky a zimní pneumatiky a střídat se mezi ročními obdobími.

Když se měníte mezi ročními obdobími, je důležité provést změnu před příjezdem zimy a je dostačující i při nízkých teplotách, protože zimní pneumatiky fungují lépe než letní pneumatiky, když je teplota pod nulou. Důvodem je skutečnost, že letní pneumatiky ztvrdnou a nejsou schopny zajistit stejnou přilnavost jako v teplých teplotách. Nemusíte tedy čekat, až přijede sníh, aby se cítil pohodlně se zimními pneumatikami, měli byste je nechat mít, i když teplota klesne pod nulu.

Pokud změníte příliš brzy, není to nebezpečné, zatímco pozdní změna může být nebezpečná, protože by vás mohla nutit řídit v zimních podmínkách s letními pneumatikami na vozidle. Negativním účinkem zimních pneumatik je, když je teplo, trochu vyšší opotřebení, zatímco pokud máte letní pneumatiky, když je příliš chladno, nemusíte mít žádnou přilnavost. Totéž platí samozřejmě na konci léta, že se nechcete měnit příliš brzy. Chcete se ujistit, že sníh odešel a nevrátí se před příští zimou.

Speciální pneumatiky budou mít lepší výkon v zimních podmínkách, protože byly navrženy výhradně pro tento účel. Jejich dezén je optimalizován pro sníh a led v kombinaci s nízkými teplotami. Všechny pneumatiky za každého počasí budou muset vzít v úvahu plný teplotní rozsah a cokoli od sněhu po mokrý nebo horký asfalt. Vždy budete mít lepší přilnavost a výkon od vyhrazené, ale s pneumatikou za každého počasí budete mít spoustu pohodlí a skutečnost, že jste vždy připraveni řídit bez ohledu na počasí. To může být výhoda.Další informace o zimních pneumatikách naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/