Zima se blíží, tak přezujte pneumatiky

K tomuto tématu je napsáno mnoho článků a většina lidí si je toho vědoma, ale každý rok jsou lidé přicházeni špatně připraveni na zimu, až dorazí. Lidé se velmi zdráhají přejít na zimní pneumatiky příliš brzy, takže počkají, a nakonec budou překvapeni. Je pravda, že zimní pneumatiky se mají používat pouze v zimním období, hlavní důvod je ten, že byly optimalizovány pro nízké teploty a zimní povrchy. Mohou existovat předpisy, které způsobí, že by se pneumatiky s hroty nesměly na váš vůz montovat mimo určité datum.

Vzhledem k tomu, že zimní pneumatiky byly optimalizovány pro nízké teploty, znamená to, že stačí, když teploty změníte, než se změníte. Pokud máte teploty pod nulou Celsia, zimní pneumatiky fungují lépe než letní pneumatiky. Měli byste jen počkat, až dorazí sníh, jakmile zjistíte, že noční teploty klesnou pod nulu, můžete vyměnit pneumatiky. Mít letní pneumatiky a pokusit se jet v zimních podmínkách je spojeno s nebezpečím, zatímco se zimními pneumatikami a určitým teplejším počasím je hlavní nevýhoda mírně vyšší opotřebení, ale není spojena s nebezpečím. Z hlediska bezpečnosti je proto důležité tuto změnu provést brzy.

Vyšší opotřebení je často také spojeno s nízkým tlakem v pneumatikách nebo s pneumatikami nízké kvality, takže vyměňte pneumatiky brzy, ale ujistěte se, že máte kvalitní zimní pneumatiky, které snižují opotřebení v době, kdy jedete před příchodem zimy. Zkontrolujte také tlak vzduchu v pneumatikách, abyste měli v pneumatikách správný tlak, abyste se ujistili, že máte nízký valivý odpor a tím i nízké opotřebení. Vysoký valivý odpor také negativně ovlivňuje spotřebu paliva, proto je důležité jej zkontrolovat. Tlak je v korelaci s teplotou, takže když teplota klesá, tak také klesá tlak v pneumatice. Tlak tedy nebude stálý, tak nezapomeňte na pravidelnou kontrolu tlaku v pneumatikách při návštěvě čerpací stanice.

Výměna pneumatik na zimní pneumatiky je především o bezpečnosti a výkonu. Chcete se ujistit, že můžete bezpečně řídit a zůstat v zimě na silnici. Takže se ujistěte, že se mění dostatečně brzy před začátkem zimy, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Další informace o přechodu na zimní pneumatiky najdete na: https://www.nokiantyres.cz/