Zimní pneumatiky zvyšují bezpečnost pro vás a vaše cestující

Správné pneumatiky zvyšují bezpečnost pro každého ve vašem autě, ale také pro ostatní vozy, které jsou kolem vás. Správné zimní pneumatiky jsou velmi důležité pro vaši bezpečnost jízdy, protože určují, jak dobře budete moci zůstat na silnici, jak krátká bude vaše brzdná dráha a jakou přilnavost a kontrolu budete mít. To je důvod, proč je tak důležité, abyste vybrali pneumatiky, které odpovídají prostředí, ve kterém budete jezdit. Pokud žijete v oblasti, která má několik měsíců řádné zimy, měli byste dostat správné zimní pneumatiky, které jsou optimalizovány pro tyto podmínky. Bude nutné je namontovat před příchodem zimního počasí a po uplynutí zimy se změní na letní pneumatiky.

To vám poskytne nejlepší možnou přilnavost na všech zimních površích a bude fungovat lépe než letní pneumatiky, když teplota klesne pod nulu, kde letní pneumatiky začnou být příliš tvrdé, aby vám poskytly dostatečnou přilnavost, kterou budete potřebovat pro bezpečnou jízdu. Proto se budete muset ujistit, že máte zimní pneumatiky dobře namontované ještě před začátkem zimy. Na sníh nemusíte čekat, stačí, když noční teploty klesnou pod nulu. Čím déle budete čekat se změnou, tím vyšší je riziko, že možná přijde nějaký neočekávaný sníh. Pokud k tomu dojde, měli byste se vyhnout řízení a najít alternativní dopravu, jak se dostat do cíle. Takže pokud jste opravdu závislí na svém vozidle, je lepší změnit týden příliš brzy, než riskovat, že se stane neočekávanou změnou počasí. To platí také, pokud jde o změnu zpět na letní pneumatiky, nedělejte to příliš brzy.

Pokud jde o výběr zimních pneumatik, můžete si vybrat z pneumatik s hroty nebo pneumatik bez hrotů. Některé oblasti mohou omezit použití pneumatik s hroty, kde musíte jet s pneumatikou bez hrotů. V těchto případech si můžete často vybrat mezi celoroční pneumatikou jako pneumatikou do každého počasí nebo sezónní zimní pneumatikou. Sezónní je správná volba, pokud budete mít několik měsíců řádné zimy, kde je pneumatika do každého počasí ideální pro nepravidelnější oblasti, kde je dobré být vždy připraven.

Další informace o zimních pneumatikách naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/