Koupě nových zimních pneumatik pro vaše SUV

Pokud jste na trhu pro nákup nových zimních pneumatik pro SUV, měli byste vědět několik věcí. Pokud jde o možnosti pneumatik, najdete stejné typy, jaké najdete u běžných osobních automobilů, kromě toho, že u SUV najdete lepší možnosti terénních pneumatik. První věc, kterou byste měli vědět, je, že pro svoje SUV určitě potřebujete zimní pneumatiky, pokud plánujete jezdit v zimních podmínkách. Letní pneumatiky pro SUV nejsou dobré v zimních podmínkách. Důvodem je to, že pryžová směs používaná v letních pneumatikách byla optimalizována pro teplé počasí, aby zajistila nejlepší výkon za těchto podmínek. To vede ke skutečnosti, že jednou teplota klesne pod 0 stupňů Celsia, guma ztvrdne a ztratí tak hodně přilnavosti, jakou by měla měkká pneumatika.

To je důvod, proč byste nikdy neměli v zimě jezdit s letními pneumatikami. Pro přechod na zimní pneumatiky nepotřebujete sníh ani led, protože již při tvrdých letních pneumatikách, tj. kolem nulových stupňů, fungují lépe než letní pneumatiky. Před příjezdem zimy budete tedy muset najít dobré zimní pneumatiky. Stejně jste uvedli stejné možnosti, máte pneumatiky s hroty pro SUV na trzích, kde jsou povoleny, pak máte pneumatiky s hroty SUV a na některých trzích máte celoroční pneumatiky pro SUV, které lze použít po celý rok. Pokud potřebujete pneumatiky, které zvládnou jízdu v terénu, dostaňte ty, které jsou zesíleny aramidem, aby lépe snášely boční nárazy, pokud narazíte na obrubníky nebo výmoly.

Výběr pneumatiky bude silně záviset na tom, kde žijete, kam jedete a jak jedete. Obecně vám pneumatiky s hroty poskytují nejlepší přilnavost, zejména na ledu, ale mají největší omezení, pokud jde o místo, kde můžete jet, protože nejsou povoleny ve všech zemích a jsou povoleny pouze v zimních měsících. Ty bez hrotů lze použít kdekoli, ale měly by se používat pouze během letní sezóny, ale není to omezeno právními předpisy. Pak máte celoroční pneumatiky, které jsou skvělým kompromisem mezi letními a zimními pneumatikami a umožňují vám být vždy připraveni jet a nemuset měnit pneumatiky.

Další informace o zimních pneumatikách pro SUV naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/