Ujistěte se, že vás vaše zimní pneumatiky udrží v bezpečí

Při jízdě v zimě bezpodmínečně potřebujete zimní pneumatiky, pokud máte zimní podmínky. Zimní podmínky zahrnují sníh, led, mokrý sníh a nízké teploty. Zimní pneumatiky mají lepší výkon oproti letním pneumatikám již při poklesu teploty pod 0 °C. Důvodem je, že směs guma v letní pneumatiky je optimalizována pro teplé teploty. Při nízkých teplotách tedy nebudou měkké a pružné, ale ve skutečnosti tvrdě ztuhnou. Pneumatiky dosahují částečného přilnavosti díky skutečnosti, že jsou schopny vyhovět povrchu, tlačí část své gumy do mikrodutin v povrchu. Když to nemáte, ztratíte část přilnavosti. To je důvod, proč je důležité přezout, když teplota klesá a nečekat, až dorazí sníh. Až dorazí sníh, je už příliš pozdě na to, abyste přezuli.

Pokud jde o zimní pneumatiky, máte několik možností v závislosti na tom, kde žijete. Běžné zimní pneumatiky jsou určeny pouze pro zimní použití, takže budete muset mít také letní pneumatiky a střídat se mezi nimi v závislosti na ročním období. Některé země také povolují celoroční pneumatiky, které byly schváleny v zimě, což může zajistit celoroční bezpečnost jízdy. To vám umožní používat pouze jednu sadu a nemusíte se obávat, kdy vyměnit pneumatiky, a krásou je, že jste vždy připraveni jet bez ohledu na počasí.

Pokud si vyberete pneumatiku vyhrazenou pro zimu, pak máte pneumatiky bez hrotů, které jsou legální ve všech zemích Evropy. Nemají kovové hroty a místo toho používají jedinečný vzorek běhounu a částice přilnavosti k dosažení přilnavosti jak na ledu, tak na sněhu. Některé země povolují pneumatiku s hroty, které používají kovové hroty. Přicházejí s určitými omezeními v závislosti na zemích. Některé země je povolují pouze na určité časové období a některé jim to nedovolují vůbec. Pokud tedy plánujete projíždět přes hranice států s pneumatikami s hroty, musíte zkontrolovat, zda nevstoupíte do země, kde nejsou povoleny. Jsou sice vynikající na ledu, takže se často používají v oblastech, kde ledové povrchy převládají nebo se jen chcete ujistit, že máte při řízení co nejlepší přilnavost.

Další informace o zimních pneumatikách naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/