Vyberte zimní pneumatiky, které vás udrží v bezpečí

Pneumatiky, které máte na svém vozidle, mají důležitý úkol, aby váš vůz bezpečně držel na silnici a převáděl výkon vozu na silnici. Špatný výběr pneumatik může způsobit, že celý zážitek z jízdy bude špatný a dokonce nebezpečný. Budete se muset ujistit, že vaše letní pneumatiky i zimní pneumatiky jsou kvalitní. Pneumatiky musíte vyměnit, jakmile hloubka dezénu klesne pod 4 mm, protože jakmile klesne pod tento práh, pneumatiky ztratí mnoho svých klíčových bezpečnostních vlastností.

Zimní pneumatiky jsou k dispozici jak s hroty, tak bez hrotů. Jsou dobré pro všechny zimní podmínky, které zahrnují nízké teploty, sníh, led a rozbředlý sníh. Zimní pneumatiky jsou ve skutečnosti lepší než letní pneumatiky při teplotách pod 0 °C, takže nemusíte čekat, až dorazí sníh nebo led, než vyměníte pneumatiky, a užijte si lepší bezpečnost zimních pneumatik při nízkých teplotách a poté budete buďte připraveni na sníh a led, jakmile dorazí. Protože je velmi nebezpečné jet s letními pneumatikami, jakmile přijde zimní počasí, musíte být připraveni a zimní pneumatiky musí být nazuty už při odjezdu.

Která pneumatika si vybrat, záleží trochu na osobních preferencích. Záleží také na tom, jak a kam jedete a poté na oblasti, kde žijete. Pokud žijete v oblastech, které mají hodně zledovatělých silnic, pak mají přednost pneumatiky s hroty, protože kovové hroty poskytují lepší přilnavost na ledu a sněhu. Pokud žijete v oblastech, kde máte více zasněžených silnic, jsou obě možnosti pneumatik dobré. Pokud však během zimní sezóny máte sklon jezdit hodně do jiných částí nebo do Evropy, kde pneumatiky s hroty nejsou povoleny, je lepší zvolit pneumatiky bez hrotů, protože jsou povoleny ve všech zemích. Máte také méně omezení, pokud jde o časové období, které můžete použít.

Je důležité koupit prémiové pneumatiky, které vydrží a poskytnou dostatečnou bezpečnost při řízení. Musíte se také ujistit, že je máte namontované před příchodem zimního počasí, protože nejsou k ničemu, pokud nejsou na vašem autě.

Další informace o zimních pneumatikách naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/