Pneumatiky by měly být kombinací výkonu a bezpečnosti

Vaše pneumatiky jsou důležité, aby bylo zajištěno, že z auta dostanete to, co chcete. Pokud si koupíte velmi bezpečné auto, budete jej muset spojit s bezpečnými pneumatikami, abyste mohli plně využít výhod. Bezpečné auto se špatnými pneumatikami bude pravděpodobně mít nehody, což může způsobit, že bude nebezpečné. Obdobně musí být sportovní vůz spojen s vysoce výkonnými vysokorychlostními pneumatikami. To vám umožní získat nejlepší výkon z vašeho auta a být schopni hladce jet na větrných silnicích, aniž by pneumatiky ztratily přilnavost.

Podobně jsou letní pneumatiky vyráběny pro nejlepší výkon během letní sezóny za těchto podmínek a zimní pneumatiky jsou vyráběny pro výkon v těch podmínkách, kdy musíte čelit nízkým teplotám spojeným se sněhem a ledem. Nelze očekávat, že letní pneumatika vám během zimní sezóny poskytne dobrý výkon. V zemích se skutečnými zimami jsou zimní pneumatiky často povinné. Gumová směs použitá v letních pneumatikách navíc při nízkých teplotách zatvrdne, takže v zimě nemohou zajistit potřebnou trakci. Kromě toho není dezén optimalizován pro sníh a led, ale spíše pro suchý nebo mokrý asfalt.

Během zimy je bezpečnost velmi důležitá, protože jízda na ledu a sněhu může být velmi náročná. Pro boj s těmito podmínkami budete potřebovat velmi dobré zimní pneumatiky. Chcete-li získat dobrý výkon z našeho vozu v zimním období, musíte zajistit, aby vám pneumatiky poskytly dobrou přilnavost a kontrolu. K tomu budete potřebovat pneumatiky schválené pro zimní použití. Budou to buď pneumatiky s hroty nebo pneumatiky bez hrotů, které jsou vyhrazenými zimními pneumatikami a měly by se používat pouze v zimní sezóně.

Pro země, které nemají správné zimy, nemusí mít nejvhodnější možnost mít vyhrazené zimní pneumatiky. Pro tyto země nebo oblasti mohou být nejlepší celoroční pneumatiky, protože stejnou pneumatiku můžete používat po celý rok. Nejlepší je, že nejste připraveni, když přijde sníh, i když to přijde náhle. Také v oblastech, kde byste mohli jet za několik hodin na pláž a za několik hodin na lyže, budete mít pro obě příležitosti správné pneumatiky.

Další informace o pneumatikách s nejlepším výkonem naleznete na stránce: https://www.nokiantyres.cz/